Į Pradžią » Naujos knygos » Suaugusiems » Sielvarto derlius. Sovietinė kolektyvizacija ir teroras badu

Sielvarto derlius. Sovietinė kolektyvizacija ir teroras badu

Autorius: Robert Conquest

„Sielvarto derlius: sovietinė kolektyvizacija ir teroras badu“ atskleidžia vieną iš pačių siaubingiausių XX a. žmonijos tragedijų, parodo žiaurumus, kuriais Sovietų Sąjungos komunistų partija 1929–1933 m. siekė sugniuždyti valstietiją. Autorius ypač daug dėmesio skiria išbuožinimui, kolektyvizacijai ir 1932–1933 m. Holodomorui, kuriuos teko išgyventi Ukrainos ir kai kurių kitų sričių sukolektyvintų ūkių valstiečiams. Dėl šioje knygoje aprašytų komunistų partijos veiksmų žuvo apie 14,5 mln. žmonių – daugiau nei jų neteko visos Pirmajame pasauliniame kare dalyvavusios šalys.
R. Conquesto knyga – tai giliai jaudinantis paminklas tiems, kurie mirė parodydami Vakarams, kad egzistuoja ir tamsioji istorijos pusė.