Į Pradžią » Naujos knygos » Suaugusiems » Vyriškumo raiška

Vyriškumo raiška

Autorius: Vilius Šadauskas

Mokslo studija „Vyriškumo raiška. Bandymai nusižudyti Telšių (Žemaičių) vyskupijoje XIX a. antrojoje pusėje – XX a. pradžioje“ yra vienas pirmųjų socialinės istorijos darbų Lietuvos istoriografijoje, kurioje išsamiai tyrinėjami asmenų smurto prieš save atvejai Lietuvoje XIX a. antrojoje pusėje – XX a. pr., siejant juos su konkrečios lyties elgsenos modeliais.
Studijoje atskleidžiamas ir analizuojamas pirmiausia vyrams būdingas polinkis į suicidinį elgesį (iki 75 proc. savižudžių), bandant įvertinti, kokią reikšmę tam turėjo to laikotarpio visuomenei būdingi lyties elgesio (raiškos) modeliai. Tyrime pirmą kartą naudojamos Telšių (Žemaičių) vyskupijos Romos katalikų dvasinės konsistorijos teismo fonde saugomos bandymo nusižudyti bylos. Analizuojamos apie 140 asmenų bandymo nusižudyti situacijos, kurios kaip šaltinis taip pat gali būti pritaikomos tyrinėjant šio laikotarpio šeimos, lyčių, medicinos, kasdienybės istorijas ir kitus klausimus.
Vilius Sadauskas – Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos absolventas (2010 m.), Lietuvos edukologijos universiteto istorijos bakalauras (2014 m.), istorijos magistras (2016 m.). Studijuoja edukologijos doktorantūroje. Interesų sritys – švietimo istorija, socialinė istorija. Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjungos geriausių magistrų baigiamųjų darbų laureatas (2016 m.).