Į Pradžią » Naujos knygos » Suaugusiems » Įstabusis Vilniaus miestas

Įstabusis Vilniaus miestas

Autorės: Skirmanta Jakaitė, Solveiga Masteikaitė

istabusis vilniau smiestasTai naujai, šiuolaikiškai „susapnuota“ ir papasakota legenda apie Vilniaus miesto įkūrimą, kurioje susijungia grafinės iliustracijos ir minimalistiškai glaustas, poetiškas tekstas. Jis kelia klausimus, į kuriuos įdomu ieškoti atsakymų. Pavyzdžiui, kaip atsiranda miestai? Nuo ko jie prasideda? Nuo akmens, nuo žodžio, nuo sutarties? Iš drąsos ar iš bailumo? Ar iš žiniuonio sapno? Kas yra Vilnius? Autorėms Vilnius yra „žaluma, atsispindinti upėse ir verslo centrų stikluose, veikiantys ir neveikiantys fontanai, rytinis cinamono, kirpyklų parfumų, nulyto asfalto ir elektros kvapas ore, paslaptingųjų girios būtybių procesijos šešėliuose, nematomas, bet tikrai esantis ūsuotas kranistas, valgantis sumuštinius aukštai savo būdelėje.“ O Jums?
Tai knyga, kuri bus tikra dovana kiekvienam esamam ir buvusiam vilniečiui, taip pat miesto svečiams, norintiems išsivežti šio miesto prisiminimą. Knyga dvikalbė – lietuvių ir anglų kalbomis.