Į Pradžią » Naujos knygos » Suaugusiems » Moterys Tautos susirinkime

Moterys Tautos susirinkime

Autorius: Aristofanas

moterys tautos susirinkimeSocialinės utopijos komediją „Moterys Tautos susirinkime“ Aristofanas sukūrė gyvenimo pabaigoje, kai Atėnai išgyveno demokratinės santvarkos krizę ir didžiulį ekonominį nuosmukį. Nepatenkintas Atėnų valdžia, komediografas norėjo pasišaipyti iš neryžtingų to meto politikų, nieko nedarančių, kad miestas išbristų iš sunkios padėties. Kūrinyje išjuokiamas aukščiausias Atėnų valdymo organas - Tautos susirinkimas. Nusivylusi vyrų vykdoma politika veikli atėnietė Praksagora sugalvoja perduoti miesto valdymą moterims. Antikoje moterys neturėjo jokių politinių teisių, todėl mintis apie moterų valdžią atrodė nereali ir juokinga. Praksagoros sumanymas įtvirtinamas demokratiniu, nors ir apgaulingu, būdu — Tautos susirinkimo balsais. Moterys imasi įgyvendinti savąsias reformas, tačiau jų kuriama valstybinė santvarka patiria visišką nesėkmę. Komedijoje keliamos problemos tebėra aktualios ir šiais laikais.

Pirmą kartą į lietuvių kalbą išversta komedija „Moterys Tautos susirinkime“ žavi švelnia ironija, kandžia satyra, sodriu humoru, autoriaus fantazija ir papildo jau turimus lietuviškus Aristofano kūrinių vertimus.