Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka
Skaitytojui

Jaunimo literatūrinių kūrinių konkursas

7kalva


 

Naujienų archyvas

Darbuotojo meniu

Į Pradžią » Naujos knygos » Suaugusiems » Prasmės žemėlapiai

Prasmės žemėlapiai

Autorius: Jordan B. Peterson

prasmes zemelapiaiKodėl skirtingų kultūrų ir epochų žmonės kūrė panašios struktūros mitus ir istorijas? Ką šis panašumas pasako apie protą, moralę ir paties pasaulio struktūrą? Knygos „Prasmės žemėlapiai“ autorius Jordanas B. Petersonas iškelia provokuojančią hipotezę, kuri nagrinėja ryšį tarp to, ką šiuolaikinė neuropsichologija aiškina apie smegenis, ir to, ką pasakojo senieji ritualai, mitai ir religinės istorijos. Šiame naujausiame autoriaus viso gyvenimo darbe, genialiame magnum opus, susipina neuropsichologija, kognityviniai mokslai ir Freudo bei Jungo suformuotas požiūris į mitologiją.

Prasmės žemėlapiai“ iškelia teoriją, kuri mitų išmintį ir prasmę padaro prieinamą kritiškam šiuolaikiniam protui. Šioje knygoje, remiantis neuropsichologijos tyrimais, nagrinėjami mitologijos, religijos, literatūros, filosofijos tekstai.

Svarbiausias Jordano B. Petersono tikslas – ištirti, kodėl individai, ne tik individų grupės, įsitraukia į socialinius konfliktus, kurie nuveda prie tokių žiaurumų kaip Gulagas, Aušvico koncentracijos stovykla, Ruandos genocidas. Autorius tyrinėja blogį ir daro prielaidą, kad pasaulio religinių idėjų analizė gali leisti apibūdinti bendražmogiškąją moralę ir galiausiai sukurti universalią moralės sistemą.

 

 
Savanoris bibliotekoje