Į Pradžią » Naujos knygos » Vaikams ir jaunimui » Meilės kontrolinis

Meilės kontrolinis

Autorius: Ulf Stark

Pačią rūsčiausią Antrojo pasaulinio karo žiemą Fredas ir jo mama laukia išvykusio tėčio. Fredui visai nešalta. Jis ir kalėdines eglutes pardavinėja, ir matematikos uždavinius geriausiai klasėje sprendžia, ir mamai sriubos išverda, ir visokių pokštų prasimano. Pavyzdžiui, mokyklos spintoje esančiam skeletui priklijuoja fiurerio ūsus. Vis dėlto labiausiai Fredą šildo jausmai klasės draugei Elsai. Žinia, tokios situacijos visada pareikalauja aukų. Bet meilė – ne bailiams, kaip sako Fredo tėtis.
Švedas Ulfas Starkas (1944–2017) – vienas žymiausių knygų vaikams ir paaugliams rašytojų. Šmaikščioje ir jautrioje istorijoje „Meilės kontrolinis“ mažasis Fredas ieško kasdienių meilės ir draugystės lygčių, kuriose kažkur vykstantis karas tėra vienas iš nežinomųjų, sprendimų.