„Nuo akmens kirvuko iki Lietuvos valstybės“

Dvi savaites,     nuo vasario 1 d. iki 15 d.,  Tryškių bibliotekoje vyko  įvairūs edukaciniai užsiėmimai bendru pavadinimu – „Šimtmečio linkėjimai Lietuvai“. Net ir patys mažiausieji dalyviai susipažino su pagrindiniais Lietuvos valstybės simboliais – herbu, himnu ir tautine vėliava. Trispalvę jie nupiešė vieno lapo knygose, o kartu su tėveliais sukūrė ekspoziciją „Šimtmečio juosta“.  Su moksleiviais  kalbėjome apie šių simbolių atsiradimo istoriją ir reikšmę, jų naudojimą kasdienybėje ir oficialiomis progomis: ketvirtokai su mokytoja M. Mažeikiene sukūrė 3D atvirukus „Aš labai myliu Lietuvą“, 1-4 klasių mokiniai su mokytoja V. Vitkauskiene dalyvavo piešinių konkurse „Geltona. Žalia. Raudona“,  Telšių vaikų muzikos mokyklos Tryškių skyriaus moksleiviai –   įdomioje viktorinoje apie Lietuvą „Ar žinai?“. Renginių metu moksleiviai geriau pažino savo šalį,  o jų sukurti darbai – tai pagarba Lietuvos valstybės simboliams, Tėvynės meilė bei pradedama suvokti atsakomybė už tautą ir valstybę.

Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui skirtoje parodoje „Nuo akmens kirvuko iki Lietuvos valstybės“ savo linkėjimus įrašė ir suaugusieji bibliotekos skaitytojai.

Tryškių filialo vyr. bibliotekininkė Janina Norvaišienė