Kai biblioteka – Nuotykių žemė

Va, taip būtų galima pavadinti ,,Žemaituko‘‘ darželio ,,Meškučių‘‘ grupės vaikučių kelionę į Miesto biblioteką – į Nuotykių žemę, sausio 31 dieną, ketvirtadienio popietę! Sutikite, kad ne taip paprasta pirmąkart stabtelti prie lentynos, kurioje vos ne iki lubų knygos ir knygos, ir kiekviena talpina savo istoriją. O jau kaip blykstelėjo mažųjų akys ties knyga - ,,storule‘‘, didžiausia bibliotekos knyga, ir kaip virplelėjo pirštukai (kad tik nesuspaudus!) pačios mažiausios knygutės. Stebėtinas jaudulys toks natūralus, kad nė pats nepajunti, kaip sako poetė Čepauskaitė D.,,,lyg skruzdėlė auksinė nuropotų‘‘... O po to – mažieji skaitė, vartė, klausinėjo ir ,,čirpino‘‘ visas knygutes, kurios pačios kalbasi. Ir mėgino ,,perskaityti‘‘ abėcėlės žvėrelius, žurnalų pažįstamus veikėjus, pasakėlių herojus – regis, auklėtoja Emilija Benetienė liko sužavėta savo skaitorėliais. Ir mes, bibliotekos darbuotojai, džiaugiamės, nes tikime, kad tikrai užsuks mažieji į biblioteką, tikrai griebs knygutes ir tėvelius ar senelius paragins.

Ir, žinoma, neprailgs žiemužė, stebėtinai balta balta – ne tik smagumai lauks lauke, bet ir įdomūs susitikimai prie knygos – gero skaitymo, aišku, po to, kai vėl užsuksite į biblioteką. Lauksime!