Lėlių teatras - bibliotekoje

Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje vyko seminaras – ,,Lėlių teatras – kultūrinei vaikų edukacijai“ – kurį organizavo Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo biblioteka, įgyvendindama Lietuvos kultūros tarybos iš dalies finansuojamą projektą.

Šio seminaro tikslas buvo supažindinti bibliotekos darbuotojus su lėlių teatru, kaip viena iš galimybių skatinant vaikų skaitymą ir ugdant kūrybiškumą. Seminaro metu buvo pristatytos penkių skirtingų technikų teatrinės lėlės ir jų panaudojimo galimybės kultūrinei vaikų edukacijai. Pranešimo pristatymas buvo labai smagus, įdomus ir gyvybingas. Lektorius –lėlių teatro režisierius ir dailininkas Rimas Driežis (Vilniaus teatras „Lėlė“). Seminare dalyvavo ne tik mūsų rajono bibliotekų darbuotojai, bet ir svečiai iš Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos ir Telšių „Germanto“ progimnazijos 4A klasės moksleiviai su mokytoja Inga Kavaliūnienė. Kūrybinėse lėlių teatro dirbtuvėse dalyvavę vaikai pagamino šešėlių teatro technikos lėles ir sudalyvavo spektaklyje ,,Grybų karas“ pagal Justino Marcinkevičiaus knygą. Visiems teko pabūti ir žiūrovais, ir aktoriais. Kūrybines dirbtuves vedė lektorė – scenografė Julija Charsika ( Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo biblioteka). Vaikų literatūros skyrius teatro edukacijas tęs ir toliau.