Renginys skirtas A. Karosaitės - 75-sioms gimimo metinėms

Varnių Motiejaus Valančiaus gimnazijos 1a. klasės mokinukai su mokytoja Kazimiera Jokubauskiene vasario 5-osios rytą apsilankė Varnių miesto bibliotekoje, kur vyko literatūrinis rytmetys ,,Pabėgusi dainelė'' skirtas Almos Karosaitės 75-osioms gimimo metinėms.  Bibliotekininkė Zita Mickuvienė papasakojo vaikams, kad nuo 1986 m. poetė išleido daugiau kaip 20 eilėraščių knygelių vaikams. Daugelis eilėraščių yra tapę vaikiškomis dainomis. Eilėraščių herojai dažniausiai – vaikų mėgstami žvėreliai. Poetės eilėraščių veikėjai atranda, kas yra gera, o kas – bloga, supranta, jog nereikia gėdytis savo prigimties, pasimoko, kad reikia būti, kuo gimei – kiekvienas yra savitas ir todėl turi išlikti savimi. Pristatyta knygelė ,,Sakyk, motule'' ir perskaitytas eilėraštis ,,Žarijėlė''. Po to vaikai pažiūrėjo Kakės Makės filmuką apie tai, kaip gimsta knyga ir iš kurio sužinojo kuo knyga yra vertingesnė už televizorių. Bibliotekininkės Zita ir Vida supažindino su biblioteka, su jos teikiamomis paslaugomis. Pasirinkę knygučių, mokinukai atsisveikino, bet žadėjo dar ne kartą sugrįžti ir atsivesti tėvelius.

Bibliotekininkė Zita Mickuvienė
Nuotraukos Vidos Krenciuvienės