Knygų mugė 2020

Rugsėjo 30-ąją Telšių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko tradicinė – jau ketvirtoji – KNYGŲ MUGĖ. Savo knygų atsivežė ir su telšiškiais knygų mėgėjais bendravo Liuda Petkevičiūtė, Danutė Januškienė, Vilius Mačiliūnas, Vytautas Račickas ir kt. Dalyvavo leidyklos: „Raidynėlis“, „Lieparas“, „Andrena“, „Charibdė“, „Žara“, „Slinktys“, Prancūziškas knygynas.

Knygų mugės dalyvius ir svečius pasveikino Telšių rajono savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas, Kultūros ir turizmo skyriaus vedėja Eglė Tarvainytė. Renginio metu rajono vadovas įteikė vardines padėkas Telšių Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos Bibliografinio aptarnavimo skyriaus vedėjai Julitai Švėgždavičienei, bibliotekos direktorei Jolantai Kaubrienei, direktoriaus pavaduotojai Vidai Urnikienei – už projektų rengimą, jų įgyvendinimą bei partnerystę su Telšių rajono savivaldybe įgyvendinant renginius, skirtus Žemaitijai, – Žemaitijos kongresą, konferenciją „Žemaičių kalba ir istorija“ bei apdovanojimą Atminimo ženklais „Už nuopelnus Žemaitijai“. Už renginių viešinimą, įteikimo procedūrų įgyvendinimą bei organizacinius darbus žodžiu padėkota ir kitiems bibliotekos darbuotojams.

Rugsėjo 30 d. bibliotekos skaitykloje visą dieną vyko susitikimai su rašytojais, knygų pristatymai. Danutė Januškienė pristatė savo knygą „Prigimtinis kvėpavimas“; asociacija „Slinktys“ (Juozas Žitkauskas) – buvusį kriminalistą Vilių Mačiliūną, dabar debiutuojantį su detektyvine apysaka „9“ ir detektyviniu romanu „Blondinė gaus ko nori”; leidykla „Andrena“ (Nijolė Petrošienė) pristatė Amerikos lietuvio, telšiškio Liutavaro L. Algmino atsiminimų knygą „Statome kapitalizmą. Generatorius, dar vienas generatorius...“ Pristatyme dalyvavo autoriaus bičiulis ir knygos redaktorius Juozas Braidokas, ištraukas iš knygos skaitė Telšių Žemaitės dramos teatro jaunimo studijos „Savi“ (režisierė Laimutė Pocevičienė) aktoriai. Knygų mugėje dalyvavusi knygų vaikams rašytoja Liuda Petkevičiūtė susitiko su mažaisiais skaitytojais – Telšių Vincento Borisevičiaus gimnazijos antrokais ir jų mokytoja Ingrida Batavičiene. Knygų „Saulės spalvų poringės. Raudona. Geltona“, „Viščiukas Pūkas“, „Kriuksis“, „Cipcipukas Keberiokštas“, „Vištelė Put Pututė“, „Voveriukas Tindiriukas“ autorė ypatingą dėmesį skiria žodžiui, nes tai mąstymo pamatas, žodžio reikšmei, apskritai lietuvių kalbai. Pasak jos, knygų skaitymas yra geriausias lavinimas.

Vakare visiems dalyvavusiems knygų šventėje koncertą dovanojo Telšių YAMAHA muzikos mokyklos solistė Jorūnė Sieniutytė, klavišiniais grojusi Justė Kačinskaitė ir jų mokytoja Valdereza Laurinavičienė.

Iki pasimatymo 2021 metais Knygų mugėje Telšiuose.