Vytauto Mačernio ketveri metai Telšiuose

002Jauniausio klasiko Vytauto Mačernio metai, paskelbti 100-osioms gimimo metinėms, eina į pabaigą. V. Mačerniui atminti renginiai prasidėjo dar ankstyvą pavasarį. Birželio pradžios renginiai sukvietė gausybę renginių dalyvių ne tik Žemaitijoje. Vis tik išskirčiau sediškių iniciatyvas, o ypač - Mokyklinio suolo- atminties įamžinimą. Betoninis suolas – tai vilniškio skulptoriaus Mykolo Saukos darbas. Savo suolą V. Mačernis turėjo ir Telšių gimnazijoje, dabar – Mačernio klasėje. Pasinaudojusi gimnazijos archyvu (muziejumi), Telšių archyvu, leidiniais, virtualiais ištekliais , sekiau V. Mačernio gimnazisto kelią 1935-1939 m. Telšiuose. Atradimais dar birželio 6 d. pasidalinau virtualioje parodoje bibliotekos feisbuko paskyroje. Tuo tarpu kviečiame užsukti bibliotekon ir susipažinti su šia paroda, eksponuojama stenduose.
    J. Švėgždavičienė