Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka

Logo 400x163

krastieciu galerija su ep

Kraštiečių galerija

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Skaitytojui

Jaunimo literatūrinių kūrinių konkursas

7kalva


 

Media

Naujienų archyvas

Darbuotojo meniu

VASARIO 24–27 D. VYKS VILNIAUS KNYGŲ MUGĖ!

 Rengėjai vieną po kito gauna užsienio svečių patvirtinimus apie kelionę į Vilnių ir būsimus susitikimus su skaitytojais. Nė vienas užsienio svečias kol kas neatšaukė vizito, o rašytojai ir moderatoriai laukia vasario 24-osios, kai Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO prasidės ir keturias dienas truks 22-oji Vilniaus knygų mugė.
LITEXPO vadovas Justinas Bortkevičius teigia, kad mugės dalyviams ir lankytojams bus taikomi visi saugumo ir renginių reguliavimo reikalavimai. Mugės rengėjai valdys lankytojų srautus, salėse bus įrengti srautų matuokliai, kurie leis riboti momentinį žmonių skaičių, visos erdvės bus vėdinamos – oras jose per valandą pasikeis 100 procentų.
Viena iš Knygų mugės organizatorių, Lietuvos kultūros instituto vadovė Aušrinė Žilinskienė teigia per pandemijos metus patyrusi įvairiausių situacijų, kai renginius teko atšaukti, perkelti, perplanuoti, adaptuoti atskirų šalių skirtingiems pandeminiams reikalavimams ir ribojimams. „Mums tai padėjo suprasti, kad kultūros žmonės yra be galo kūrybiški ir nenuleidžia rankų. Nerimo šiek tiek yra, tačiau esame maksimaliai pasirengę reaguoti į besikeičiančią situaciją ir tikime, kad mugę pavyks padaryti maksimaliai saugią ir dalyviams, ir lankytojams“, – sako viena iš mugės organizatorių.
Anot A. Žilinskienės, pandemija išmokė maksimaliai pasitelkti technologijas, išnaudoti visas galimybes, sujungti rašytojus ir skaitytojus abiejose ekranų pusėse, bet kartu ir patvirtino, kad, nepaisant įvairių formatų, renginių ir susitikimų kokybė išlieka svarbiausiu gero renginio kriterijumi. Turiningi susitikimai, įdomūs pašnekovai, kokybiški pokalbiai yra nekintantis tarptautinės Vilniaus knygų mugės atributai, kurį organizatoriai išlaikys ir šiemet.
Pas skaitytojus ir literatūrinių susitikimų išsiilgusius lankytojus mugė grįžta su įdomiausiomis ir aktualiausiomis diskusijomis apie knygas vaizdų kultūroje ar kaip distopija virsta realybe. Mugėje bus nagrinėjamas knygos menas, gilinamasi į krizės reiškinį. Vilniaus knygų mugėje vėl vyks literatūrinės dvikovos – 2019 metais išpopuliarėję „Šortai“, kuriuose knygos aptarti susitinka jos autorius ir kritikas. Lankytojus mugė kvies prisidėti prie „Audiolaiško“ – ateinančioms kartoms palikti žinutę apie jų gyvenimą pakeitusią knygą.
Mugės atidarymo svečias – į Lietuvą iš Jungtinių Amerikos Valstijų atvykstantis rašytojas, Lietuvos nacionalinės premijos laureatas Saulius Tomas Kondrotas. Į susitikimus skaitytojus kvies Lietuvos rašytojai – Donaldas Kajokas, Kristina Sabaliauskaitė, Sigitas Parulskis ir kiti. Pagal seną tradiciją mugėje bus teikiami literatūriniai apdovanojimai.
Kurti šių metų mugės turinį ir jai ruoštis nebuvo lengva. Pasak Lietuvos leidėjų asociacijos prezidentės Lolitos Varanavičienės, būtų neteisinga kalbėti, kad nerimo nėra: „Mes visi nerimaujame, bet yra dėl ko: mugė grįžta. Ir tai – didžiulis mechanizmas: autoriai, moderatoriai, leidyklos žmonės, kurie keturioms dienoms išeina į mugę. Šiemet ypatingai sunku, nes pasirengimo darbai renginio išvakarėse gali virsti niekuo. Ir vis dėlto, per 21-erius mugės rengimo metus įpratome dorotis su įtampa ir stojiškai pasitikti nesėkmes. Tad ramiai triūsėme ir šiandien turime anaiptol ne karantininę paliegusią mugės programą, o visavertį kultūros renginį, išlaikantį visas įprastas ir lankytojų pamiltas formas.“
Šių metų Vilniaus knygų mugės tema – „Vaizdas kaip tekstas“. Ją atspindės ir du bene svarbiausi mugės svečiai – Lietuvos kultūros institutas į mugę pakvietė pasaulines literatūros bei meno lauko žvaigždes Norą Krug ir Steveną Guarnaccia.
Nuo ekranų Vilniaus knygų mugė tikisi atitraukti ir jaunuosius skaitytojus, kuriems Jaunųjų skaitytojų salėje žadamos naujos bei įdomios patirtys. Mugės rengėjai pasiūlys giliau pažinti ir pavartyti bežodes knygas iš viso pasaulio, pagal jas vyks specialūs užsiėmimai. Mugėje bus įrengtas „Knygų starto“ kampelis patiems mažiausiems skaitytojams, eksponuojama tarptautinių knygiukų paroda, vyks daugybė dirbtuvių ir kūrybinių užsiėmimų su Lietuvos ir užsienio knygų kūrėjais.
Melomanus, kūrėjus bei muzikos mylėtojus Vilniaus knygų mugėje suburianti AGATA Muzikos salė šiemet sukvietė daugiau nei 200 dalyvių. Muzikos salės erdvėse vyks daugiau nei 50 koncertų ir pokalbių, įsikurs 70 stendų, kuriuose bus galima sutikti gerai pažįstamus Lietuvos atlikėjus ir grupes – Andrių Mamontovą, Jurgą Šeduikytę, „FC Baseball“, Donatą Montvydą, „jauti“, Free Fingą, Justiną Jarutį ir daugelį kitų.
Muzikos salės organizatoriai lieka ištikimi tradicijoms. „Visas keturias dienas bus galima išgirsti gyvo garso pasirodymus, o pokalbių scenoje vyks susitikimai su atlikėjais, diskusijos, naujausių muzikinių temų aptarimas. Stenduose lankytojų lauks ne tik autografus dalijantys autoriai, bet ir išskirtinai šiam renginiui sukurtų leidinių, plokštelių pristatymai“, – žada AGATA atstovas Justas Prascevičius ir išduoda didžiąją mugės naujieną – pirmą kartą Muzikos salė vyks ne vienoje, bet jau dviejose erdvėse – 2-ojoje LITEXPO salėje irgi įsikurs koncertų scena.
Mugės organizatoriai – Lietuvos leidėjų asociacija, Lietuvos kultūros institutas, Lietuvos parodų ir kongresų centras LITEXPO.
Organizatorių informacija
 
Savanoris bibliotekoje