MONOGRAFIJOS „ŽARĖNAI“ PRISTATYMAS

Kovo 10 d. Žarėnų kultūros centre pristatyta Lietuvos žurnalisto, istoriko, etnologo, fotografo, redaktoriaus Juozo Girdvainio monografija ŽARĖNAI (apie Žarėnus, Medingėnus, Tverus). Susitikimą su knygos, kurios parengimas užtruko 11 metų, autoriumi organizavo Žarėnų seniūnas Giedrius Apūkas, Vilniaus „Versmės“ leidyklos vadovas Petras Jonušas, Žarėnų bibliotekininkė Kristina Vaitiekaitienė.
J. Girdvainį sveikino ir dėkojo Telšių rajono savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas, Žarėnų seniūnas G. Apūkas, Medingėnų seniūnas Tomas Sragauskas, Žarėnų parapijos klebonas Vaidas Buivydas, buvęs ilgametis Žarėnų seniūnas Pranas Lukošius. Labai daug žmonių prisidėjo atliekant šį didžiulį ir labai prasmingą darbą – padėjo rinkti knygai praeities ir dabarties žmonių gyvenimo bei jų kūrybinės veiklos medžiagą. Kalbėjo Stefa Jurkienė, Teresė Bagdonienė, Laima Jurkuvienė.
Knygos autoriaus kūrybinės paieškos, istorinių archyvinių dokumentų ir buvusio Žarėnų valsčiaus 72 kaimų gyventojų liudijimai, mokslinės ekspedicijos dalyviai padėjo sukaupti gausią istorinę (nuo 1253 m.) medžiagą ir ją pateikti storokos knygos (1420 puslapių) J. Girdvainio ir 95 autorių 192 straipsniuose.
Monografija skiriama Lietuvos tūkstantmečiui (1009–2009), Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo 750 metų jubiliejui (1253–2003), Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui (1918–2018), Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo trisdešimtmečiui (1990–2020), Žarėnų 775 metų sukakčiai (1253–2028).
Daugiau nuotraukų: