Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka

Logo 400x163

krastieciu galerija su ep

Kraštiečių galerija

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Skaitytojui

Jaunimo literatūrinių kūrinių konkursas

7kalva


 

Naujienų archyvas

Darbuotojo meniu

PROFESORIUS L. MAŽYLIS KVIEČIA Į PARODĄ „SKAUSMO IR VILTIES LAIŠKAI IŠ ŠALČIO ŽEMĖS“

Telšiuose prof. Liudas Mažylis pristatys tremtinių laiškų parodą ir pakvies diskusijai apie praeities ir dabarties paraleles.
Balandžio 22 d., penktadienį, 17 val. Telšių r. savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje (Respublikos 18, Telšiai, IV aukšte) prof. Liudas Mažylis kviečia į susitikimą, kurio metu jis pristatys parodą „Skausmo ir vilties laiškai iš šalčio žemės“ bei surengs diskusiją apie praeities ir dabarties paraleles. L. Mažylis pristatys tremtinių laiškus, už jų slypinčias istorijas. Diskusijos metu bus aptariami masiniai trėmimai iš Lietuvos sovietmečiu ir dabartinės politinės aktualijos.


Ekspozicijoje – 72 laiškų, siųstų iš tremties Mažylių šeimai į Kauną, kopijos. „Didžioji dalis laiškų yra Juozo Siručio – mano močiutės sūnėno. Jo į Lietuvą rašyti laiškai yra kaip tik adresuoti mano močiutei Antaninai Mažylienei“, – pristato prof. L. Mažylis. Parodoje taip pat eksponuojami L. Mažylio močiutei siųsti jos dukterėčios Petronėlės Sirutytės - Lastienės, Onos Sirutienės ir Onos Matulaitytės-Stulginskienės laiškai.
Parodoje pristatomas autentiškų laiškų neredaguotas turinys, kuriame slypi tikros išgyvenimų, skausmo, bado, šalčio istorijos: jos yra persmelktos artimųjų ilgesio, prisiminimų, bet vis tiek kupinos vilties. „Lietuvių ir kitos kaimyninės tautos išgyveno sovietų bandymą jas sunaikinti, kai buvo sugriauti šimtai tūkstančių likimų, kai žūdavo vaikai, moterys ir vyrai. Privalome nuolat priminti tai, dalintis savo tautos tragiškomis patirtimis“, – sako L. Mažylis.
Kalbėdamas apie eksponuojamų laiškų autorius tremtinius, parodą Telšiuose pristatysiantis L. Mažylis pastebi, kad po tremties laiškų jų asmeninės istorijos susiklostė skirtingai. „Štai mano dėdė J. Sirutis, kurio korespondencijos yra daugiausiai, į Lietuvą taip ir negrįžo – pasibaigus jam skirtai bausmei lageryje, dėdė apsigyveno dabartiniame Kazachstane, kuris tuomet priklausė Sovietų Sąjungai“, – vieno iš daugiausiai laiškų jo močiutei A. Mažylienei rašiusių tremtinių likimą atskleidžia L. Mažylis.
Daugiau gyvų istorijų išgirsite susitikime su prof. L. Mažyliu ir parodos pristatymo metu balandžio 22 d., penktadienį, 17 val.
Paroda „Skausmo ir vilties laiškai iš šalčio žemės“ Telšių r. Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje (Respublikos g. 18, Telšiai) bus eksponuojama mėnesį.

 
Savanoris bibliotekoje