Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka

Logo 400x163

krastieciu galerija su ep

Kraštiečių galerija

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Skaitytojui

Jaunimo literatūrinių kūrinių konkursas

7kalva


 

Naujienų archyvas

Darbuotojo meniu

TELŠIŲ BIBLIOTEKOJE PRISTATYTA NAUJA GVIDO LATAKO KNYGA

Rugpjūčio 17 dieną Telšių Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje vyko poezijos šventė: pristatyta nauja – jau ketvirtoji – poeto Gvido Latako eilėraščių ir piešinių knyga „Salos“ .
Su knygos autoriumi renginyje dalyvavo ilgamečiai poeto bendraminčiai, draugai, mokytojai: poetas Vytautas Stulpinas, skulptorius, medalininkas Petras Gintalas, leidyklos „Slinktys“ vadovas, poetas Juozas Žitkauskas.
Kaune gyvenantis telšiškis poetas, dailininkas G. Latakas Telšių aukštesniojoje taikomosios dailės mokykloje yra įgijęs juvelyro specialybę, vėliau baigė tapybos bakalauro, tapybos magistro studijas Vilniaus dailės akademijos Kauno dailės fakultete.
Nuo 1997 m. aktyviai dalyvauja meno parodose. Poeziją pradėjo kurti 1998 m., ją publikavo kultūrinėje spaudoje. Dirba pedagoginį darbą, parodose dalyvauja nuo 1997 m. Nuo 2009 m. – Lietuvos dailininkų sąjungos narys, nuo 2013 m. – Lietuvos rašytojų sąjungos narys.
Poetas Vytautas Stulpinas knygos užsklandoje taip palydi G. Latako „Salas“: „Tapytojas, juvelyras Gvidas Latakas – vienas savičiausių dailininkų, nuo jaunumės rašantis ir eilėraščius. G. Latako eilėraščiuose nuolatos kinta rakursai, gaivalingai juda stichijos: dailė padeda poezijai, poezija – dailei. Kalba rupi, naši, artėja prie šnekamosios. Iš eilėraščio į eilėraštį keliauja bibliniai, istoriniai personažai, sakmių, mitų, padavimų veikėjai. Praeitis patiriama per liudijimus ir reliktus, kurie vėl prikeliami eilėraštyje. Dabartis šmėsčioja epizodiškai, lyg atsitiktinai patekusi į istorijas. Poeto kūriniai primena iš tvirtų sąsparų suręstą, anot jo paties, budinką, palocių. Riedėte rieda vešlūs ir kartu – geros kraujotakos pasakojimai.
Knyga „Salos“ iliustruota autoriniais G. Latako piešiniais, medalių eskizais.
Poetas G. Latakas ne tik skaitė savo kūrybą, bet ir papasakojo, kaip sekėsi kurti: pasak jo, temos rašėsi natūraliai, o paskui savaime susidėliojo kompoziciškai. Visi eilėraščiai yra apie meilę, tik ji užmaskuota...
Pasak leidyklos vadovo J. Žitkausko, kiekvienas eilėraštis – ne šiaip salos, kiekvienas kūrinys išmąstytas, turi savo paskirtį. Nors eilėraščiai juokingi, bet pilni apmąstymų apie būties laikinumą, prasmę.
Mintimis apie Gvido Latako kūrybą, prisiminimais dalijosi ir autorių sveikino renginio svečiai poetai, profesorius Romualdas Inčirauskas, lituanistės Ieva Sigita Naglienė,  Irena Daubarienė.
Poeziją lydėjo muzika – skambėjo Telšių meno mokyklos Luokės muzikos ir dailės skyriaus gitaros mokytojo Raimundo Margaliko atliekamos dainos.
Bibliotekos vadovė Vida Urnikienė padėkojo svečiams poetams, visiems susirinkusiems, šį renginį organizavusiai vyr. bibliotekininkei Kristinai Momkienei.
Renginio metu buvo galima įsigyti poeto Gvido Latako naująją knygą „Salos“ bei kitų leidyklos „Slinktys“ knygų. Jei kas norėsite įsigyti šių leidinių, prašome kreiptis į bibliotekos darbuotojus dėl leidyklos „Slinktys“ kontaktų.  
Daugiau nuotraukų:
 
 
Savanoris bibliotekoje