TELŠIŲ TREČIOJO AMŽIAUS UNIVERSITETO KONFERENCIJA

Spalio 21 d. Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje vyko Telšių Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) ir bibliotekos organizuota konferencija ,,Ėškeravuokēm žemaitiu kalba“, skirta Žemaičių kalbos metams paminėti.

Konferencijos dalyvius sveikino LR Seimo narė Rimantė Šalaševičiūtė, LR Seimo narys Valentinas Bukauskas, Žemaičių kultūros draugijos pirmininkas Algirdas Žebrauskas, Telšių rajono savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas, Telšių rajono savivaldybės mero pavaduotojas Mantas Serva, Telšių TAU direktorė Danutė Juškienė.

Išklausyti įdomūs pranešimai:

Šiaulių universiteto profesoriaus, mokslų daktaro, žemaičių kalbos puoselėtojo, ne vienos mokslinės knygos apie žemaičių kalbą autoriaus Juozo Pabrėžos „Žemaičių kalbos garbinga praeitis ir gyva dabartis“;

etnologės Aldonos Kuprelytės „Tautinis žemaičių kostiumas;

Žemaičių muziejaus „Alka“ istorikės, Telšių rajono savivaldybės tarybos narės Janinos Bucevičės ,,Žymūs žemaičiai“.

Skambėjo žemaitiški posmai ir dainos. Puikių žemaitiškų eilių dovanojo poetė Irena Daubarienė, dainavo Telšių TAU vokaliniai ansambliai „Akimirka“ ir „Alegorija“ .

Degustuoti žemaitiški valgiai, kuriuos paruošė „Senamiesčio“ kavinės ir Telšių regiono profesinio mokymo centro šeimininkės Vaiva Klingerienė ir Laima Juškienė.

Žemaičių kalba skambėjo ir vaikų lūpose – dainomis ir šokiais visus džiugino Telšių rajono savivaldybės kultūros centro vaikų folkloro ansamblis „Čiučiuruks“, vadovaujamas Ritos Macijauskienės.

Poetinę programą „Žemaitiškų žodžių žaismė“ parengė TAU Saviraiškos fakulteto dekanė Irena Radzienė su studentėmis.

Klaipėdos regiono etninį paveldą pristatė Klaipėdos TAU vokalinis ansamblis „Jūrainė“, vadovė Virginija Manšienė, solistas Vytautas Kliukinskas, Klaipėdos TAU universiteto „Trečiasis amžius“ direktorė Birutė Petraitienė.

Telšių TAU sveikino kolegos iš Tauragės, Naujosios Akmenės ir Plungės.

Konferencijos organizatoriai: Telšių Trečiojo amžiaus universitetas, Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka.

Konferencijos partneriai: Telšių rajono savivaldybė, Telšių rajono savivaldybės kultūros centras, Telšių švietimo centras.

Rėmėjai: UAB „Eigirdžių agrofirma“, UAB „Medūnė“, kooperatyvas „EKO Žemaitija“.

Daugiau nuotraukų: