I. TUMAVIČIŪTĖS DOVANA BIBLIOTEKAI

Mūsų biblioteką pasiekė filologės IRENOS TUMAVIČIŪTĖS dovanotos knygos. Jau turimą kraštietės kolekciją papildė 34 įvairaus pobūdžio leidiniai.
Lietuvių germanistė, vertėja I. Tumavičiūtė gimė 1946 m. sausio 12 d. Dirmeikių kaime (Tryškių valsčius). 1947 m. pabaigoje su tėvais, kurie rėmė partizanus, buvo ištremta į Tomsko sritį. Šeima į Lietuvą grįžo 1958 m. Vilniaus universitete 1969 m. I. Tumavičiūtė baigė vokiečių kalbą ir literatūrą. Didžiąją gyvenimo dalį (iki 2007 m.) dėstė Vilniaus universitete.
I. Tumavičiūtės prisiminimai apie biblioteką itin šilti: „<...>prieš daugiau kaip 50 metų išvykau iš Telšių. Kadaise miesto biblioteka man buvo vienintelė oazė, nes knygos man buvo vienintelė pramoga. Esu filologė, todėl kaupiau knygas, manydama, jog, išėjusi į pensiją, perskaitysiu tai, ko nespėta. Be to, pirkdama knygas Vilniaus knygų mugėje, dažnai pagalvodavau apie Telšių biblioteką“.
Dėkojame gerbiamai Irenai Tumavičiūtei.