DOKUMENTINIO FILMO „DAKTARĖ DALIA GRINKEVIČIŪTĖ“ PRISTATYMAS

Gydytoja, rašytoja Dalia Grinkevičiūtė (1927–1987), gimusi nepriklausomoje Lietuvoje, keturiolikos metų su šeima buvo ištremta į Sibirą, vėliau prie Laptevų jūros. Praėjusi tremties išbandymus, grįžusi į sovietinę Lietuvą, D. Grinkevičiūtė patyrė sovietinio saugumo persekiojimą ir spaudimą, kurio tikslas buvo palaužti kiekvieną laisvai mąstantį žmogų. Visą gyvenimą D. Grinkevičiūtė atkakliai gynė savo įsitikinimus, kurie prieštaravo veidmainiškiems valdžios įsakymams. Apysakose „Lietuviai prie Laptevų jūros“, „Atsiminimai“ įamžino tremtinių kančias, paviešino pasauliui stalinizmo ir socializmo nusikaltimus žmogiškumui. Sovietinė sistema visais būdais siekė tai nuslėpti, ištrinti iš žmonių atminties.