Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešoji bibliotekadaiktu bibl

krastieciu galerija su ep

Kraštiečių galerija

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Skaitytojui

Jaunimo literatūrinių kūrinių konkursas

7kalva


 

Naujienų archyvas

Darbuotojo meniu

VASARIO 16-OSIOS IŠVAKARĖSE – FILMO PERŽIŪRA

Vasario 15 d. Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje vyko filmo „Daktarė Dalia Grinkevičiūtė“ peržiūra. Renginį pradėjo Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Telšių filialo nariai, pristatydami meninę kompoziciją „Už tikėjimą ir Tėvynę“.

Filmo pristatymo renginyje dalyvavo režisierius Justinas Lingys ir tremtinių brolijos „Lapteviečiai“ pirmininkas Jonas Markauskas. Savo įspūdžiais apie daktarę Dalią Grinkevičiūtę pasidalijo gydytojos Adolfina Striaukienė ir Irena Bitinienė.

Renginio pabaigoje J. Markauskas ir Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Šilalės filialo valdybos narė Loreta Kalnikaitė bibliotekai padovanojo retų leidinių, susijusių su tremtimi ir D. Grinkevičiūte.

Gydytoja, rašytoja Dalia Grinkevičiūtė (1927–1987), gimusi nepriklausomoje Lietuvoje, keturiolikos metų su šeima buvo ištremta į Sibirą, vėliau prie Laptevų jūros. Praėjusi tremties išbandymus, grįžusi į sovietinę Lietuvą, D. Grinkevičiūtė patyrė sovietinio saugumo persekiojimą ir spaudimą, kurio tikslas buvo palaužti kiekvieną laisvai mąstantį žmogų. Visą gyvenimą D. Grinkevičiūtė atkakliai gynė savo įsitikinimus, kurie prieštaravo veidmainiškiems valdžios įsakymams. Apysakose „Lietuviai prie Laptevų jūros“, „Atsiminimai“ įamžino tremtinių kančias, paviešino pasauliui stalinizmo ir socializmo nusikaltimus žmogiškumui. Sovietinė sistema visais būdais siekė tai nuslėpti, ištrinti iš žmonių atminties.

Vasario 16-osios – Lietuvos valstybės atkūrimo dienos – išvakarėse labai prasminga susimąstyti, ką kiekvienam iš mūsų reiškia laisvė...

 
Savanoris bibliotekoje