MIRĖ ADOLFINA SABECKYTĖ MATULEVIČIENĖ (1928 10 13 – 2023 02 16)

Adolfinos Sabeckytės Matulevičienės vardas daugeliui, ypač vyresnės kartos, telšiškių gerai žinomas. Ją prisimename greta tokių kultūros, švietimo, meno žmonių, kaip Vitas Valatka, Algirdas Kazragis, Teklė Kryževičiūtė. Gal todėl jie greta, kad kartu rengė, organizavo literatūrinius-meninius renginius, o jų dėka biblioteka dažnai apibūdinta kaip kultūros židinys. Jos puikios asmeninės savybės labai tiko suburti inteligentiją gražiems, turiningiems renginiams.

Visuose prisiminimuose apie A. Sabeckytę Matulevičienę pagrindinis dėmesys skiriamas būtent jos  charakterio savybėms.

„Ši nuoširdi ir be galo darbšti moteris išliko mano gyvenimo dalimi. Jos nuostabi šypsena, kai pasitikdavo savo darbuotojus pasitarimuose, nuginkluodavo kiekvieną, kuris nors kiek priešiškai būdavo nusiteikęs darbo klausimais. Jos draugiškas balsas visuomet tarsi suvienydavo visus ir suteikdavo ryžto vieningai ir protingai spręsti darbo problemas. Daug keliaudavome po kitus rajonus. Ji visuomet būdavo mūsų vedlė, kuri sugebėjo skiepyti meilę darbui ir žmogiškumui“ (iš Jadvygos Venckienės prisiminimų, 2008 m.).

Adelė Sabeckytė Matulevičienė nuo 1950 m. iki 1983 m. buvo ilgametė Telšių rajoninės bibliotekos vedėja ir centrinės bibliotekos direktorė.

Dėl buvusios direktorės Adolfinos Sabeckytės Matulevičienės mirties nuoširdžiai užjaučiame artimuosius.

Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos kolektyvas