KVIEČIAME KNYGOS MYLĖTOJUS SUKURTI EKSLIBRISĄ SAU AR ARTIMAM ŽMOGUI!

EKSLIBRISAS (lot. ex libris – iš knygų), simbolinis knygos savininko ženklas (piešinys, inicialai ar asmenvardis), klijuojamas knygos viršelio vidinėje pusėje, paplitęs renesanso laikotarpiu. Iš pradžių buvo paplitę medžio ir vario raižiniai, vėliau ekslibrisas kuriamas ir kitomis grafikos technikomis. Atsirado XV a. Vokietijoje, Lietuvoje – XVI a., pradėjus plisti spausdintoms knygoms. Seniausias Lietuvoje darytas ekslibrisas – 1671 m. vario raižinys su lotynišku užrašu didiko B. Radvilos knygoms. Daug ekslibrisų sukūrė XX a. Lietuvos grafikai.

Šiandien ekslibrisas tapęs savarankišku grafikos žanru. Kuriamas žmonėms pagerbti, reiškiniams ar įvykiams įamžinti.

Edukacijos metu: aptarsime ekslibriso kūrimo principus; analizuosime pavyzdžius; kursime ekslibrisą sau ar artimam žmogui.

Užsiėmimo trukmė – iki 1,5 val. Dalyviai bus aprūpinti priemonėmis.

SVARBU: būtina registracija. Dalyvių skaičius ribotas. Dalyvio mokestis – 1 euras.