AKVARELINĖS H. RADAUSKO EILĖRAŠČIŲ INTERPRETACIJOS

Henrikas Radauskas – XX a. lietuvių išeivijos poetas estetas, vertėjas, vienas žymiausių XX a. lietuvių poetų modernistų. Jam teko išgyventi du pasaulinius karus, pasitraukimą iš Lietuvos, tačiau šių įvykių beveik neužfiksavo eilėraščiuose. H. Radausko poezijos lyrinis subjektas nesiekia intymiai išsakyti savuosius jausmus, greičiau stebi ir pasakoja istorijas, pats jose nedalyvaudamas. Poeto kūryboje gausu atvirų ir užslėptų nuorodų į literatūros, dailės ir muzikos istoriją. Gamtos grožį poetas atskleidžia vizualiai, jis kuria eilėraštį kaip tapytojas – akvarelę.

Poetas gimė 1910 m. Krokuvoje, o mirė 1970 m. Vašingtone.

Pirmojo pasaulinio karo metais gyveno Rusijoje, Sibire lankė pradžios mokyklą. Vėliau grįžo į Lietuvą, mokėsi Panevėžio gimnazijoje, baigė Panevėžio mokytojų seminariją. Studijavo VDU humanitarinių mokslų fakultete lietuvių, vokiečių, rusų kalbas ir literatūras. Vėliau pasitraukė į Vakarus, gyveno Berlyne, JAV.

Edukacijos metu būsite pakviesti žaismingai ir ekspresyviai kūrybinei veiklai, smagiam nuotykiui – atrasti ryšį tarp spalvų ir žodžių.

Išsirinkę jūsų vidinę nuotaiką atitinkančią ar šiaip labiausiai patikusią poezijos eilutę, pabandysite jos atitikmenį rasti ir savo nulietoje akvarelėje.

Taip gims galutinis edukacijos veiklos rezultatas – miniatiūra iš įdomiausių jūsų akvarelės fragmentų ir pasirinktų poezijos žodžių.

EDUKACINIAME UŽSIĖMIME JŪSŲ LAUKIA:

* žaismingas akvarelės liejimas,

* priemonės, reikalingos veiklai, bei ant popieriaus lapelių atspausdinti eilėraščiai,

* originali kompozicija – įspūdingiausių akvarelės fragmentų ir pasirinktų poezijos žodžių junginys.

Edukacijos trukmė – iki 1,5 val.

Piešimo gebėjimai ir įgūdžiai nėra būtini.

Būtina registracija.

Dalyvio mokestis 1 euras.

P.S. Edukacija skirta suaugusiesiems ir vyresnio mokyklinio amžiaus vaikams.