Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešoji bibliotekadaiktu bibl

krastieciu galerija su ep

Kraštiečių galerija

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Skaitytojui

Jaunimo literatūrinių kūrinių konkursas

7kalva


 

Naujienų archyvas

Darbuotojo meniu

BIBLIOTEKOJE ATIDARYTA MARGARITOS KNEITAITĖS TAPYBOS PARODA

Šventišką Kovo 8-ąją Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje vyko MARGARITOS KNEITAITĖS poezijos ir tapybos parodos „Dešimt“ pristatymas-performansas.

„Dešimt“ – tai dešimt emocinių būsenų, kurias viena po kitos išgyvena moteris, įpuolusi į nesėkmingai besiklostančių santykių dramą. Tai ciklas, kuris prasideda viltimi ir baigiasi susitaikymu, ateinančiu patyrus visą neigiamų emocijų spektrą.

Idėja, užgimusi kaip scenarijus šokio spektakliui, dėl išorinių aplinkybių pakeitusi formą ir atgimusi dešimties eilėraščių rinkiniu, materializavosi ne tik tekstu, bet ir iliustracijomis ant drobės.

Parodos pristatymo metu paveikslai ir rašytinis tekstas atgijo performatyviu trijų aktorių – Julijos Kneitienės, Rasos Stanevičiūtės, Rasos Vaičkutės – vyksmu, kuris suteikė kūriniui trečiąjį išraiškos sluoksnį – gyvą, garsinį, judantį, kūnišką pavidalą.

Kūrinio autorė visoms moterims, atsidūrusioms krizinėse santykių situacijose, linki neignoruoti net tamsiausių savo jausminių išgyvenimų, suprasti juos, pripažinti, leisti jiems sveikai būti susitaikius su savimi. O svarbiausia – nelikti vienoms ir, jei reikia, būtinai kreiptis pagalbos.

Parodos pristatymo proga autorę M. Kneitaitę ir performanso aktores sveikino ir dėkojo bibliotekos direktorė Jolanta Kaubrienė, pavaduotoja Vida Urnikienė, Telšių krizių centro psichologė Toma Vaitkevičienė, „Vilties linijos“ koordinatorė Rita Šatkuvienė, Telšių rajono savivaldybės tarybos narys Remigijus Macas, Telšių Žemaitės dramos teatro režisierius Donatas Žilinskas.   

M. Kneitaitės tapybos paroda bibliotekoje bus eksponuojama iki balandžio 7 d. Kviečiame!

 

 
Savanoris bibliotekoje