Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka

Logo 400x163

krastieciu galerija su ep

Kraštiečių galerija

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Skaitytojui

Jaunimo literatūrinių kūrinių konkursas

7kalva


 

Naujienų archyvas

Darbuotojo meniu

BIBLIOTEKA VISIEMS! SUSIPAŽINOME SU ELVIS BIBLIOTEKA

NORIME, KAD SKAITYTI GALĖTŲ VISI, todėl nuolat ieškome būdų, kaip padaryti knygas prieinamas skirtingoms auditorijoms!

* Kovo 21 d. Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje

vyko susitikimas su virtualios bibliotekos ELVIS vyriausiąja bibliotekininke, atstove regionams HENRIKA NEDZVECKIENE.

* Virtualią biblioteką ELVIS sukūrė ir administruoja Lietuvos audiosensorinė biblioteka (LAB), aptarnaujanti ne tik neregius, bet ir kitus asmenis, negalinčius skaityti įprasto spausdinto teksto.

Į pažintinį susitikimą susirinko nemažai klausytojų iš Telšių Trečiojo amžiaus universiteto, Telšių pirminės sveikatos priežiūros centro, Telšių šeimos centro, mokyklų, kolegės bibliotekininkės.

H. Nedzveckienė išsamiai supažindino:

* KAS YRA ELVIS? Tai Elektroninių leidinių valdymo informacinė sistema, biblioteka, skirta visiems, negalintiems skaityti įprasto spausdinto teksto. Jos fonduose saugoma 14 tūkstančių pavadinimų populiarių įgarsintų knygų (tarp jų – ir vaikams), žurnalų, filmų su garsiniu vaizdavimu, skaitmeninių knygų, skaitmeninių Brailio leidinių, garso spektaklių.

* KAS GALI BŪTI NAUDOTIS ELVIS? Asmenys, kuriems rega silpsta dėl amžiaus ar ligos; vaikai, turintys mokymosi ar raidos sutrikimų; vaikai ir suaugusieji, turintys skaitymo sutrikimą (disleksiją); silpnaregiai ir neregiai; asmenys, kurie dėl fizinės negalios ar ligos negali laikyti knygos rankose, perversti puslapių, ilgai sėdėti; ir visi kiti, kurių galbūt nepaminėjome, – kreipkitės į ELVIS, jei sunku skaityti įprastą spausdintą tekstą.

* KAIP PRISIJUNGTI PRIE ELVIS? Pirmiausia reikėtų kreiptis į artimiausią viešąją biblioteką, kad jus užregistruotų ir informuotų. Jei neturite oficialiai nustatytos regėjimo negalios, bus reikalinga pažyma, patvirtinanti, kad negalite skaityti įprasto spausdinto teksto. Pažymą gali išduoti jūsų šeimos gydytojas (dokumente turi būti nurodyta, kad dėl sveikatos būklės jums rekomenduojama skaityti garsines knygas). Jei registruojasi nepilnametis, reikės pateikti tėvų (globėjų) sutikimą naudotis sistema. Jei vaikas turi skaitymo, mokymosi ar raidos sutrikimą, tiks logopedo ar Pedagoginės psichologinės tarnybos išduota pažyma.

* GALIME JUMS PADĖTI! Kreipkitės į mūsų bibliotekos darbuotojas – ELVIS administratores, kurios išsamiai paaiškins ir užregistruos į virtualią biblioteką:

* Suaugusiųjų aptarnavimo skyriaus vedėja Jolita Maščinskienė, tel. (8 444) 41934

* Suaugusiųjų aptarnavimo skyriaus bibliotekininkė Jurgita Dubinskienė, tel. (8 444) 52533

* Vaikų ir jaunimo aptarnavimo skyriaus bibliotekininkė Aušra Ubartienė, tel. (8 444) 53970

Išsamiau: www.elvislab.lt ; www.labiblioteka.lt

 

 
Savanoris bibliotekoje