Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešoji bibliotekadaiktu bibl

krastieciu galerija su ep

Kraštiečių galerija

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Skaitytojui

Jaunimo literatūrinių kūrinių konkursas

7kalva


 

Naujienų archyvas

Darbuotojo meniu

AKCIJA „SKAITMENINĖS SAVAITĖS 2023“ – NUO BALANDŽIO 17 D. IKI GEGUŽĖS 7 D.

Šia akcija siekiama paskatinti ES šalių piliečius nuolat tobulinti savo skaitmeninius įgūdžius, atrasti technologijas, jų kuriamą naudą, pasinaudoti skaitmeninėmis galimybėmis savo kasdienėje bei profesinėje veikloje.

PIRMOSIOS SAVAITĖS (balandžio 17-23 d.) pagrindinė tema – skaitmeniniai įgūdžiai visiems: nuo pradinių iki pažengusiųjų.

Balandžio 18 d. 11 val. internetu vyksiančioje transliacijoje „E. sveikatos galimybės: pas gydytoją registruokimės internetu“ patobulinsime žinias apie aktualią e. paslaugą. Transliacijoje, rengiamoje bendradarbiaujant su Sveikatos apsaugos ministerija ir Registrų centru, dalyviams bus praktiškai rodoma, kaip naudotis išankstine pacientų registracijos sistema (IPR IS), norint registruotis vizitui pas gydytoją.

ANTROSIOS SAVAITĖS (balandžio 24-30 d.) pagrindinė tema  – skaitmeninis raštingumas ir kultūra. Daugiausia dėmesio skiriama bendradarbiavimui su kasmetine Lietuvos nacionalinių bibliotekų savaite bei žinių apie elektroninį parašą sklaidai. Lietuvos bibliotekos kviečiamos dalyvauti kartu su Lietuvos bibliotekininkų draugija rengiamame konkurse „Kartu įveikiame krizes“ ir pademonstruoti savo sėkmės istorijas, kaip skaitmeninės technologijos padėjo įveikti arba sumažinti kilusius sunkumus ar krizines situacijas.

Balandžio 27 d. 11 val. gyventojai kviečiami prisijungti prie internetinės transliacijos „Kvalifikuotas elektroninis parašas – nauda, saugumas, galimybės“. Tyrimai rodo, kad ketvirtadalis lietuvių apie šią e. paslaugą nežino nieko. Tad renginio metu bus pristatyta naudinga praktinė informacija apie kvalifikuoto e. parašo naudojimą, paneigtos nepagrįstos baimės ir viešojoje erdvėje sklandantys mitai, o klausytojai turės galimybę užduoti jiems rūpimus klausimus.

TREČIOSIOS SAVAITĖS (gegužės 1-7 d.) pagrindinė tema – kibernetinis saugumas ir saugesnis internetas. Tai vis dar aktualios šių dienų temos. Bus gilinamos žinios apie saugesnį internetą ir pristatoma IT profesijų įvairovė.

Gegužės 2 d. 11 val. rengiama internetinė transliacija „Probleminis interneto naudojimas: kas tai?“, kurios metu bus nagrinėjama, kada naudojimasis internetu gali tapti sutrikimu ir kaip padėti sau supratus, kad per daug naudojatės technologijomis.

Gegužės 4 d. 11 val. vyresniųjų klasių moksleiviai, jų tėvai, taip pat visi, besidomintys IT profesijų ypatumais, kviečiami prisijungti prie internetinės diskusijos „IT profesijos: kaip nepasiklysti pasirenkant?“, kurioje bus pristatyta IT profesijų įvairovė, o įvairių IT sričių atstovai – nuo testuotojo iki programuotojo ir talentų specialisto, – dalysis savo patirtimi ir darbo kasdienybe.

Akcijos koordinatorius Lietuvoje – asociacija „Langas į ateitį“.

Apie akcijos veiklas plačiau: https://www.epilietis.eu/skaitmenine-savaite-2023/

#ADWeeks2023

#AllDigitalWeeks

#SkaitmeninesSavaites

 
Savanoris bibliotekoje