ATIDARYTA PROJEKTO „RAUDONA LIEKA“ PARODA

Gegužės 17 d. Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje atidaryta projekto „Raudona lieka“ paroda. Projektas vykdomas šiaurės Lietuvoje nuo 2015 m.  Jo tikslas – atkreipti dėmesį į nykstantį nekilnojamąjį kultūros paveldą šiaurės Lietuvoje, skatinti plytų mūro objektų bei jų prieigų atkūrimą ir tolimesnę teisingo jų tvarkymo eigą, laikantis vertybinių kultūros paveldo normų.

Projekto idėjos autorė ir vadovė IZOLDA ŽAGRAKALIENĖ papasakojo apie projektą, pristatė tapybos darbus, kurtus grupės Šiaulių miesto dailininkų profesionalų: Birutės Kuicienės-Bitės, Nijolės Sitonytės, Vaivos Kovėraitės-Trumpės, Kazio Bimbos, Ramūno Dagio, Vaidoto Janulio; mėgėjų: Danutės Čivienės, Nijolės Bartkevičienės, Elvyros Garbačauskienės, Jolitos Šliavinskienės, Virginijos Taujanskienės, Aldonos Joniškienės, Linos Vasilenko, Jūratės Rekašienės, Irenos Kotlerytės-Dauginienės, Jolantos Užkuraitienės, Nijolės Beresnaitės, Dalios Aleknės, Julijos Dauginienės, Virginijos Bakutienės, Marijanos Četyrkinos, Audronės Grigorjevienės, Amelijos Leliukaitės, Ugnės Pranskūnaitės, Rimanto Daugino.

Parodos svečias architektas, Žemaičių kultūros draugijos pirmininkas Algirdas Žebrauskas parodos formatą palygino su vėliavos, kaip pamatinių vertybių – tapatybės, vienijančios dvasios – nešimu. Ragino kelti klausimą – kas yra istorija be tapatybės, kvietė sąmoningai gyventi, o ne tik išgyventi.

Nijolė Vaičekauskė, Telšių švietimo centro metodininkė, džiaugėsi žmonių troškimu tapti besimokančiu pavyzdžiu savo vaikams ir anūkams, nes juos jungia bendras procesas – naujų įgūdžių įgijimas.

Rimantas Dauginas visų vardu dėkojo projekto vadovei Izoldai Žagrakalienei už pastangas ir laiką, skirtą visų projekto dalyvių kūrybiniam augimui (projekte dalyvavo ir jo mama Irena Kotlerytė-Dauginienė).

Bibliotekos direktoriaus pavaduotoja Vida Urnikienė sveikino parodos darbų autorius ir projekto vadovę,  skatino ir toliau bendradarbiauti.

Tapytų darbų ekspoziciją galėsite aplankyti iki birželio 15 d.

Nuotraukos Loretos Gedeikienės

Daugiau nuotraukų: