Į Pradžią » ... » 2012 » 2012 03 16 Darželinukų viešnagė bibliotekoje

2012 03 16 Darželinukų viešnagė bibliotekoje

Kovo16 d. į Vaikų literatūros skyrių sugužėjo didžiulis būrys l/d „Mastis“ darželinuku, kuriuos atlydėjo auklėtojos Vilija Kergienė ir Irena Gecevičienė. „Masčio“ darželio auklėtiniams kelias į K. Praniauskaitės viešąją biblioteką parodomas jau ankstyvoje vaikystėje. Skyriaus vedėja supažindino vaikus su skyriuje esančiomis spalvingomis, neįprastomis knygelėmis, paaiškino, kaip jas galima parsinešti į namus, kaip knyga atkeliauja iki bibliotekos, kuo biblioteka skiriasi nuo knygyno, ką veikia bibliotekininkės, kaip galima praleisti laisvalaikį bibliotekoje.

Vaikai atsinešė ir pristatė savo sukurtas knygeles, kurias jie kūrė kartu su auklėtojomis ir tėveliais. Einoras Bumblauskas sukūrė knygelę apie mašinas, Aleksas Kiršys-apie sportą, Vaidvilė Riapšaitė supažindino su savo knygute apie pūkuotus gyvūnėlius - meilučius, o Akvilė Stonytė pareklamavo maisto produktus. Visi pasidžiaugėme mažųjų kūrėjų sumanumu ir kūrybingumu. Vaikams buvo be galo įdomu susipažinti su tokia gausybę knygų. Kadangi darželio ugdytiniai labai smalsūs- jie apžiūrėjo bibliotekoje eksponuojama l/d „Berželis“ auklėtinių piešinių parodą ir ypatingai šurmuliavo, kai jiems buvo leista patiems išsirinkti ir pavartyti knygutes. Apsilankymui bibliotekoje einant į pabaigą „Kiškučių“ grupę atlydėjusi auklėtoja Irena Gecevicienė bibliotekos vedėjai padovanojo pačių vaikų sukurtą piešinių knygelę „Kurkim pasakėles“.

Prasminga bibliotekos ir vaikų darželio bičiulystė padeda mažiesiems pamėgti knygas ir tapti bibliotekos skaitytojais.

Rūta Savickienė