Į Pradžią » ... » 2010 » 2010 10 28 Vilijos Jocienės rankdarbių parodos pristatymas Varniuose

2010 10 28 Vilijos Jocienės rankdarbių parodos pristatymas Varniuose

Kur sklando įkvėpimo mūza

Varnių miesto bibliotekoje vyko kaunataviškės Vilijos Jocienės rankdarbių "Karoliukai ant smilgos" parodos pristatymas. Paroda veiks iki lapkričio 9 dienos.
Rankdarbiai - Vilijos gyvenimo būdas. Moteris, kaip ir daugelis auksarankių, kuria "pagal nuotaiką". Tai nėriniai, mezginiai, papuošalų vėriniai, karpiniai, paveikslų tapymas, tapyba ant šilko ir kiti darbai.
Iš kur tokie gabumai, fantazija? Kaip pati Vilija prisimena, jos mama gražiai siuvinėdavo, paliko daug savo darbų. Tai ir įskiepijo meilę rankdarbiams, skatindavo pasidaryti pačiai.
Vilija sako, jog ir jos dukra Eglė sumani, išradinga, tęsia šeimos tradicijas.
Vilijai rankdarbių kūrimas – tai savotiškas žmonių bendravimo būdas, savęs išreiškimas, ryšys su supančia aplinka, taip pat ir svajonės .... O svajonės dažnai išsipildo – ypač tos, kurioms išauginami polėkio ir pilnatvės sparnai.
Elena Dauskurtienė