Į Pradžią » ... » 2010 » 2010 06 30 Dviračių žygis "Aukštagirės pėsčiųjų - dviratininkų taku"

2010 06 30 Dviračių žygis "Aukštagirės pėsčiųjų - dviratininkų taku"

Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos darbuotojai dalyvavo dviračių žygyje.

Pasirinkome siūloma Varnių regioninio parko pietinėje dalyje įrengta Aukštagirės pėsčiųjų – dviratininkų taką. Trasos ilgis 23 km. Pagrindinė Aukštagirės tako paskirtis yra suteikti galimybę pamatyti kalvotąją Žemaitiją, susipažinti su gamtinėmis bei kultūrinėmis pietinės Varnių regioninio parko dalies vertybėmis: Medvėgalio, Bilionių kraštovaizdžio, Aukštagirės geomorfologiniu draustiniais, Bilionių, Medvėgalio istoriniais – archeologiniais kompleksais; Poežerės miestelio architektūros objektais.

Poežerės dviračių nuomos punkte išsinuomoję dviračius leidomės į žygį. Aukštagirės pažintinis pėsčiųjų ir dviratininkų takas veda Žemaičių aukštumos takoskyrinio kalvyno pietine dalimi. Trasa nužymėta nukreipiančiomis rodyklėmis. Visoje trasoje išdėstyti informaciniai ženklai, įspėjantys apie stačias įkalnes bei nuokalnes. Tikėjomės asfaltuoto tako, bet Aukštagirės pėsčiųjų – dviratininkų takas įrengtas dalinai, keliukų danga tai pakratytas žvyras kuris net nesuplūktas. Dviračiu pravažiuoti tikrai sunku, mažiau užsispyrusiems dviratininkams visai neįmanoma, teko į kalnelius įkopti ir nusėdus nuo dviračio. O pati kelionė tikrai nuostabi ir toks nesutvarkytas dviračių takas ir karšta vasaros diena visai mums gerai. Labai daug piliakalnių, kiekvienas išskirtinis ir savaip gražiausias, nuo jų atsiveriantys vaizdai virpino mūsų širdis. Aplankėme Poežerę, lipome ant Medvėgalio, gėrėjomės Miltų kalnu, Laumėkalniu, Aukštagirės kalnu, pravažiavome Bilionių, Gulbės kaimus. Patyrėme daug malonių įspūdžių keliaujant kalvotąja Žemaitija. Dviračiais keliavo: Virginija, Aurika, Rūta, Vitalis, Gediminas, Deividas ir Arvydas.

Rūta Savickienė