Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka
Skaitytojui

Jaunimo literatūrinių kūrinių konkursas

7kalva


 

Media

Naujienų archyvas

Darbuotojo meniu

Į Pradžią » ... » 2010 » 2010 09 14 Bibliotekų lankytojai kurs gražiausių gimtinės atvirukų albumą

2010 09 14 Bibliotekų lankytojai kurs gražiausių gimtinės atvirukų albumą

bp_400pix.jpg

Lietuvos bibliotekos kviečia šalies gyventojus savo pačių užfiksuotais Lietuvos vaizdais praturtinti interneto enciklopediją „Graži tu mano“ (www.grazitumano.lt ). Fotografuokite gimtojo krašto gamtą, kultūros paveldo objektus, žmones bei papročius ir skelbkite šias nuotraukas interaktyvioje enciklopedijoje „Graži tu mano“. Visos nuotraukos dalyvaus konkurse „Atvirukai iš gimtinės“, o meniškiausio, originaliausio, gražiausio atviruko autoriui atiteks vertingas prizas – veidrodinis fotoaparatas. Konkurso dalyvių taip pat laukia net dešimt specialių prizų, kuriuos įsteigė projekto rėmėjai TEO LT, AB ir „Tiketa“. 

Konkursas „Atvirukai iš gimtinės“ prasideda rugsėjo 15-ąją ir vyks du mėnesius – iki lapkričio 15 dienos. Per šį laiką savo gimtajame mieste, miestelyje ar kaime fiksuokite tas vietas, kurias verta aplankyti – unikalius paminklus, vaizdingus gamtos kampelius, tai, ką savo gimtinėje su pasididžiavimu rodote visiems svečiams. Konkursui skirtas nuotraukas paskelbkite interneto enciklopedijoje „Graži tu mano“ (www.grazitumano.lt ). 

„Atvirukai iš gimtinės“ – antroji šiemet projekto „Bibliotekos pažangai“ skelbiama konkursas, kuria siekiama populiarinti interneto krašto enciklopediją www.grazitumano.lt bei skatinti gyventojus interneto pagalba dalintis vertinga informacija apie savo kraštą. Pirmasis – „Atgimimo istorija“ – sulaukė daug dėmesio, tad dabar organizatoriai tikisi dar didesnio aktyvumo. „Juk tai puiki galimybė savo krašto grožį atskleisti visam pasauliui – tereikia paskelbtos nuotraukos nuoroda pasidalinti su draugais, bičiuliais, giminaičiais ir šeimos nariais. Be to, dar galima laimėti ir vertingų prizų“, – sako šio konkurso komisijos narys portalo www.efoto.lt redaktorius, fotografas Ignas Urbonas. 

Tuos gyventojus, kurie dar nelabai moka naudotis kompiuteriu ir internetu, kviečiame atvykti į savo viešąją biblioteką. „Bibliotekininkas padės paskelbti nuotrauką interneto enciklopedijoje „Graži tu mano“, o už aktyvumą konkurse „Atvirukai iš gimtinės“ trys prizai bus skiriami ir bibliotekai, pritraukusiai daugiausia dalyvių“, – teigia šį konkursą rengiančio projekto „Bibliotekos pažangai“ vadovas Kęstutis Juškevičius. 

Konkursui pateiktas nuotraukas vertins kompetentinga komisija, kurią sudaro I. Urbonas, K. Juškevičius, profesorius Alfredas Bumblauskas ir Lietuvos fotomenininkų sąjungos pirmininkas Jonas Staselis. Nugalėtojai bus paskelbti ir apdovanoti lapkričio mėnesį per „Gala“ apdovanojimų renginį. 

Po apdovanojimų Vilniuje bus rengiama „Atvirukų iš gimtinės“ paroda. Ji vėliau keliaus ir per šalies viešąsias bibliotekas. 

 
Savanoris bibliotekoje