Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka
Skaitytojui

Jaunimo literatūrinių kūrinių konkursas

7kalva


 

Media

Naujienų archyvas

Darbuotojo meniu

Į Pradžią » ... » 2010 » 2010 12 10 Literatūrinė valandėlė Varniuose.

2010 12 10 Literatūrinė valandėlė Varniuose.

Degant rožinei Advento žvakelei

„...Tesklinda šiluma ir į kasdieninę būtį
Ateidami visi – savi ir svetimi,
Uždekime širdy po šventinę žvakutę,
Pasidalindami šviesa ir viltimi...“

Šiomis eilėmis gruodžio 13 dieną Varnių miesto bibliotekos darbuotojos E.Dauskurtienė ir V.Krenciuvienė sukvietė būrelį varniškių – literatų ir poetinio žodžio gerbėjų į adventinę popietę,kurios ženkliausiu ir gražiausiu akcentu buvo žinomos floristės Zofijos Rimkevičienės adventinių – kalėdinių darbų paroda „Stebuklo laukimas“.


 

Degant trečiajai rožinei advento žvakelei,įžiebtai Žemaičių Vyskupystės muziejuje su devizu „Amžiai byloja“ (Iš adventinių renginių ciklo „Keturios advento žvakelės“ ),popietės dalyviai išvydo tikrą menininkės – natūralistės rankomis sukurtą stebuklą.Kartu su savo asistente Rasa Rimkute floristė bibliotekos lankytojams pateikė pačių įmantriausių adventinių vainikų su žvakelėmis,miniatiūrinių eglučių,suvenyrinių kryželiu siuvinėtų atvirukų bei paveikslėlių ekspoziciją, iš kurios tryško susikaupimo ir džiugaus laukimo nuotaika,dvelkė artėjančiomis Šv.Kalėdomis.

Bibliotekos literatų būrelio „Lyra“ nariai prie arbatos puodelio vienas per kitą stengėsi „pasiūsti“ eiliuotą žinią apie artėjančią Kristaus gimimo šventę ir jau beskubančius Naujuosius metus.Dvasiškai pakiliai skambėjo mūsų poečių L.Jokubauskienės,V.Vasiliauskienės,R.Bitarienės,D.Šarpnickienės ,J.Gumuliauskienės bei D.Šeržentienės kalėdinė lyrika,savo kūrybos adventinius posmus skaitė ir šių eilučių aurorius S.Genutis.

Nepakartojamą įspūdį padarė D.Šarpnickienės ir R.Bitarienės autorinės adventinės – kalėdinės giesmės, „atsineštos“ iš neseniai Parapijos namuose vykusios „Adventinių giesmių popietės“.O D.Šeržantienė pagaliau atsiskleidė „visam amplua“ ir pirmą kartą paviešino savo kūrybos giesmę „Aukštybių Viešpatie,šviesos karaliau!“ bei romansą apie nelaimingą meilę...

Popietės dalyvius gardžiais adventiniais pyragais vaišino „auksinių rankų“meistrė – E Knystautienė,kurios subtiliais rankdarbiais neseniai grožėjosi varniškiai bibliotekoje suruoštoje parodoje.

 ...Baigiasi liūdnokai baltas ir truputį šaltas adventas...Laikas skrieja tarsi iš mūsų rankų paleista sniego gniūžtė,nenumaldomai senka mūsų laukimo smiltelės,artėja šviesos ir džiaugsmo dienos – Šv.Kalėdos.Sulaukime jas savo mylimam mieste,savose Šventovėse,prie jaukaus šeimyninio židinio,prie eglučių – su meile ir Dievo palaima...

Literatų būrelio „Lyra“pirmininkas Stanislovas Genutis

3. Nuotraukose:Adventinės popietės Varnių miesto bibliotekoje akimirkos.Pirmame plane – floristė Z.Rimkevičienė su „Lyros“ būrelio literatais.

 
Savanoris bibliotekoje