Į Pradžią » ... » 2011 » 2011 02 01 Gustavo antradieniai bibliotekose

2011 02 01 Gustavo antradieniai bibliotekose

Akcija "Gustavo saugaus interneto žygis per Lietuvos bibliotekas"

Viešosios bibliotekos mokys internete elgtis atsargiai. Vasarį Telšių r. Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka skelbia atsargaus elgesio internete mėnesiu ir kviečia gyventojus – ypač vaikus ir paauglius – išmokti internete elgtis atsargiai. Šia akcija pradedama visus 2011 metus truksianti nacionalinė kampanija „Atsargus internete“, kurią inicijuoja projektas „Bibliotekos pažangai“ ir kurią vykdys daugiau nei 1 000 viešųjų bibliotekų visoje Lietuvoje.

Nacionalinė kampanija „Atsargus internete“ bibliotekose prasidėjo vasario 1 dieną specialia pamoka, kurią vedė populiarusis TV personažas Gustavas. Telšių rajone 15 bibliotekų Kaunatavo, Nevarėnų, Gadūnavo, Eigirdžių, Janapolės, Žarėnų, Gedrimų, Rainių, Kirklių, Mitkaičių, Biržuvėnų, Varnių, Ryškėnų, Telšių miesto Nr 1 ir VB vaikų literatūros skyriaus darbuotojos pakvietė didelį būrį vaikų ir suaugusiųjų į bibliotekas. Ir kiekvieną vasario antradienį – 8, 15 ir 22 dieną – vyks nacionalinės „Protų kovos“, kuriose galės varžytis komandos iš visos Lietuvos. Ši akcija unikali tuo, kad vaizdo transliacijų būdu per internetą suvienys per tūkstantį šalies viešųjų bibliotekų ir keliasdešimt tūkstančių jų lankytojų.

Telšių rajono bibliotekininkai kiekvieną vasario antradienį ( vasario 8, 15 ir 22 dienomis) visus labai kviečia dalyvauti akcijoje su Gustavu – tiek atsargaus elgesio internete pamokėlėje, tiek "Protų kovose".

Apie projektą „Bibliotekos pažangai“:

Iki 2012 metų truksiantį projektą „Bibliotekos pažangai“ Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka įgyvendina kartu su Lietuvos Respublikos Kultūros ministerija ir šalies viešosiomis bibliotekomis. Projektą drauge finansuoja Billo ir Melindos Gatesų fondas, Lietuvos Respublikos Vyriausybė ir savivaldybės bei bendrovė „Microsoft“, padovanojusi naujausios programinės įrangos.