Į Pradžią » ... » 2013 » 2013- ieji Tarmių metai. MES GERI ŽEMAIČIAI

2013- ieji Tarmių metai. MES GERI ŽEMAIČIAI

Lietuvos Respublikos Seimas atsižvelgdamas į tai, kad gyvoji tarmių tradicija Lietuvoje sparčiai nyksta, priėmė nutarimą 2013- paskelbti Tarmių metais.

Janapolės bibliotekoje vyko renginys „MES GERI ŽEMAIČIAI" tarmių metams paminėti. Mes didžiuojamės, kad esame žemaičiai, tiek savo tarme, kuri be galo vaizdinga savo posakiais, tiek savo žemaitišku užsispyrimu, tiek savo protėvių didvyriškumu. Ta proga visi susirinkę į popietę rokavomies žemaitiška. Pradinių klasių mokiniai deklamavo eilėraščius, dainavo dainas, šoko šokius. Pradinių klasių mokytoja R. Šventožeckienė papasakojo šmaikštų pasakojimą „ Kas šeimos galva". Aktyviausios bibliotekos skaitytojos I. Martišienė ir A. Monkevičienė parodė mini spektaklį labai aktualia tema apie emigraciją. I. Kumžienė paskaitė ne vieną savo kūrybos eilėraštį žemaitiškai. G. Gustienė ir K. Pleškienėpasirokava žemaitiška padeklamuodamos senovinių eilėraščių, bei V. Daujotyės eiliuotus tekstus žemaičių tarme. D. Litvinienė ir K. Kaminskienė dainavo žemaitiškas dainas. Už nuolat savo piešiniais papuošiančiais biblioteką ir aktyvią veiklą I. Martišienei įteikta padėką. Po popietės visi buvo pakviesti pasivaišinti senovinių žemaitiškų patrovu. Daugelis pradinukų pirmą kartą valgė cibulynę, o ir ne visi buvo valgę kastinio ar spirgučio su bulvėmis.

Nesigėdykime būti žemaičiais ir puoselėkime savo tarmę. Tarmė – tautos gyvybė.

Bibliotekininkė Aušra Ubartienė