Į Pradžią » ... » 2013 » Vaikystės skaitymai

Vaikystės skaitymai

2013 metų balandžio 23-29 dienomis Lietuvos bibliotekininkų draugija jau tryliktą kartą skelbia Nacionalinę bibliotekų savaitę, kurios šūkis „Nežinai? Pėdink į biblioteką!". Šiemet ši savaitė prasidėjo Prano Mašioto skaitymais, kurie vyko ir Varnių miesto filiale. Čia apsilankė Varnių Motiejaus Valančiaus gimnazijos 3 klasės mokiniai ir jų mokytoja Virginija Junkurienė. Renginys prasidėjo rašytojo kūrinėlių skaitymu. Gabija Daujotytė perskaitė P.Mašioto kūrinėlį ,,Vincukas ir katinėlis''. Gabrielė Juškevičiūtė ir Samanta Adomavičiūtė - ,,Pyragai''. Vyr. bibliotekininkė Vida Krenciuvienė supažindino vaikus su rašytojo biografija. Po to mokiniai dalijosi įspūdžiais iš perskaitytų P. Mašioto kūrinėlių: Lukas Diulaj ,,Kregždės ir žvirblis'', Klemensas Barauskas ,,Vilkiukas'', Simas Zajančauskas ,,Joniukas ir bitelė'', Aiva Nikitinaitė ,,Juozuko draugas'', Gabrielė Juškevičiūtė ,,Jurgučio nelaimė''. Vaikų nuomone visi rašytojo kūrinėliai yra pamokantis. Išsekus įspūdžiams vaikai apžiūrėjo biblioteką, rinkosi knygas. Pabaigoje trečiokai buvo pavaišinti saldainiais ir pakviesti apsilankyti bibliotekoje dažniau ir skaityti knygas.

Vyr. bibliotekininkė Zita Macienė