Į Pradžią » ... » 2014 » 2014 04 23-29 Nacionalinė bibliotekų savaitė Vaikų literatūros skyriuje

2014 04 23-29 Nacionalinė bibliotekų savaitė Vaikų literatūros skyriuje

Balandžio 23 dieną startavo Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė „Biblioteka – vienas pasaulis, daug istorijų”.

Savaitės metu vyko eilė renginių ir akcijų skirtų vaikams.

Pirmieji bibliotekoje apsilankė Telšių specialios mokyklos pradinukai. Skyriaus darbuotojos paaiškino, kaip tapti bibliotekos skaitytojais, supažindino su knygų fondais, bibliotekoje teikiamomis paslaugomis. Jaunieji bibliotekos lankytojai įdomiai praleido laiką žiūrėdami knygeles, žurnaliukus, žaisdami žaidimus.

Vaikų literatūros skyrius lankytojus pasitiko pasipuošęs Telšių „Ateities“ pagrindinės mokyklos moksleivių dailės kūrybiniais darbeliais (mokytoja J. Vaičikauskienė).

Bibliotekos lankytojų ir praeivių dėmesį patraukia kūrybiška antrokų kasdienių puodelių parodėlė, parodanti kaip kasdienis puodelis gali tapti individualiu, paslaptingu, kūrybingu, žaismingu. Tarp puodelių įsikūrė „Geros dienos sraigės“, kurios lėtai keliaudamos visiems dovanoja gerą nuotaiką, džiaugsmą visai dienai. Ant kitos palangės įsikūrė 7 klasės moksleivių darbai obuoliukai – dėžutės, stebinantys savo spalvomis, dekoravimo išradingumu, o ant sienos eksponuojami popieriaus plastikos darbai „Antras popieriaus gyvenimas“. Mokiniai studijavo pastatų architektūrines detales ir naudodami gofruotą kartoną kūrė pastatų fasadus. Bibliotekos darbuotojų paruošta knygų paroda „Kristijonui Donelaičiui – 300“, papildyta 7 klasės moksleivių kaligrafijos darbais. Meniško šrifto panaudojimas, lapo sendinimas puikiai atspindint K. Donelaičio poemos „Metai“ pasirinktą citatą.

Savaitės metu paskelbta akcija „Dovanok bibliotekai reikalingą knygą“.

Rūta Savickienė