Į Pradžią » ... » 2015 » Lietuvių kalbos pamoka Tryškių bibliotekoje

Lietuvių kalbos pamoka Tryškių bibliotekoje

Gruodžio 3 dieną bibliotekos vaikų skyrius pavirto mokyklos klase – Tryškių Lazdynų Pelėdos gimnazijos septintokai su lietuvių kalbos mokytoja Virginija Jokubauskiene susirinko į pamoką, kurios tikslas – paskatinti moksleivius daugiau skaityti, gerinti jų skaitymo įgūdžius, taip pat kelti skaitymo prestižą. Pamokos pradžioje visiems mokiniams buvo išdalinti popieriaus lapai su šūkiu „Skaityti draudžiama". Moksleiviams nėra paslaptis, kad buvo toks laikotarpis, kai lietuviškos knygos buvo draudžiamos, bet jie šventai įsitikinę, jog knygų draudimai priklauso vien praeičiai. Mokytoja papildė mokinių žinias apie spaudos draudimo laikotarpį, knygnešius ir slaptą literatūrą, o mokiniai išsakė savo nuomonę apie draudimo skaityti pasekmes.

Motyvuoto skaitytojo ugdymas – vienas iš svarbiausių bibliotekos uždavinių, todėl antroje pamokos dalyje su moksleiviais kalbėjomės apie skaitymo privalumus: kaip jis ugdo žmogaus kūrybiškumą, vysto kritinį mąstymą, lavina ir praplečia žodyną, padeda formuoti rašymo įgūdžius ir suteikia galimybę laisvai reikšti mintis. Aptarėme skaitytojo santykį su knyga, įvairius knygos skaitymo būdus, pavartėme septintokams perskaityti rekomenduojamas bei Metų knygos rinkimams nominuotas knygas. Pamoka bibliotekoje baigėsi nauju ALIAS žaidimu „Atrask savyje genijų", kuris skirtas būtent tokio amžiaus moksleiviams. Čia nėra žodžių kortelių, kaip būna įprastame ALIAS žaidime, užduotis suformuoti reikia patiems iš raidžių kortelių, o tada paaiškinti sudarytą žodį naudojant sinonimus, antonimus ir visokias užuominas. Buvo tikrai linksma ir naudinga, nes žaidžiant galima daug išmokti.

Vyr. bibliotekininkė Janina Norvaišienė