„Biblijoje žmogaus stilius nušvinta visai ne ant podiumų, o pačiais įvairiausiais atspalviais skleidžiasi per santykį su kitu asmeniu. Dargi yra ir Kitas (iš didžiosios K raidės), kurį vadiname Dievu. Kad ir kas nutiktų, šis Kitas veržiasi į žmogaus būvį su savo širdies svajone apie jį: būk-tapk pagal formulę „daugiau“!“ (I. Gudauskienė)
2025 m. balandžio 2 d. Telšių Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje gausiai susirinkusieji susitiko su teologijos mokslų daktare, bibliste, knygų autore Ingrida Gudauskiene. Renginį moderavo istorikė Janina Bucevičė ir klebonas kanauninkas Andriejus Sabaliauskas.
Gudauskienė 1996–2004 m. specializavosi ir licenciato bei daktaro mokslo laipsnius biblinės teologijos srityje apgynė Popiežiškajame Grigaliaus universitete Romoje. Nuo 2004-ųjų – Vilniaus šv. Juozapo kunigų seminarijos dėstytoja, dirba mokslinį ir ekspertinį darbą, veda biblinius mokymus vienuolijoms, seminarus mokytojams, skaito viešas paskaitas. Savanoriauja siekdama prisidėti prie Biblijos pažinimo ir jos kultūros puoselėjimo Lietuvoje.
Knygos autorė aktualizavo Biblijos vertę ir jos tiesų poveikį šiandienos žmogui. Ji atvėrė žmogaus santykio su žmogumi ir Dievu poreikio svarbą. Tas santykis ne visada būna tobulas, dažnai komplikuotas ir skaudus. Dėl jo kartais reikia ir pakentėti, ir pakovoti, ir kantriai palaukti. Autorė kviečia mus kojomis tvirtai remtis ant žemės. Įsitvirtinti tikėjimo tiesoje ir žvelgti į kitą, šalia esantį, ne kaip į objektą, patogų ar nepatogų siekiams įgyvendinti, bet kaip į tą, kurio ilgisi Dievo širdis. Tik taip galime pasiekti tikrą prabangą – Dievo artumą savo gyvenime.
Renginio metu pristatytos dvi I. Gudauskienės knygos.
Knygoje „Biblijos vyrai ir moterys“ autorė teigia, kad ieškodami vienas kito, Biblijos vyrai ir moterys dažnai atsiduria kryžkelėse. Jose jie patiria visko: egzistencinių duobių ir neįtikėtinų jų įveikų, santykių griūčių ir reikšmingų naujų pradžių. Gyvenimo kryžkelėse peržengti tas duobes juos gena nenumaldomas kito asmens poreikis ir ilgesys. Kiekvienam aš reikia tu. Biblija žino – santykis nėra lengvas „užsiėmimas". Čia pasakojimai apie vyrų ir moterų susitikimus, apie jų grūmimąsi už formulę „daugiau“, už žmogaus kaip asmens vertą stilių nėra sumeluoti. Tikriausiai kaip tik todėl, kad yra perdėm gyvenimiški, jie atpažįstami kaip nepaprastai aktualūs ir šiandienos žmogui.
Knygoje „Galia ir teisingumas“ – pokalbis su skaitytoju apie biblinę pranašų raštiją. Atsivertę pranašus, iškart patenkame į tolimų laikų įvykius, lėmusius tautų likimus, atsiduriame tolimose žemėse palei Tigrą, Eufratą, Jordaną, kur ir anuomet virte virė gyvenimas, deja, toli gražu ne visuomet skaidrus. Knygoje kartu su Biblijos pranašais klausiama ir mąstoma apie galią ir teisingumą: apie tai, ką nuveikiame su galia, kai ją turime savo rankose, – nudobiame kitą ar leidžiame jam gyventi? Kur baigiasi ir kur prasideda teisingumas? Asmens akistatoje su kitu asmeniu, tautos – su tauta. Galiausiai – kur čia visur yra Biblijos Dievas?
Bibliotekos direktorė Jolanta Zubienė dėkojo renginio svečiams ir visiems susirinkusiems.
Ačiū autorei už bibliotekai dovanotas knygas!