Į Pradžią » 2017 » Kartu šventėme Vaikų knygos dieną

Kartu šventėme Vaikų knygos dieną

Balandžio 2-oji – Tarptautinė Vaikų knygos diena. Šiemet šios šventės rėmėjas – IBBY Rusijos skyrius. Kreipimosi į pasaulio vaikus teksto autorius rašytojas Sergejus Machotinas, plakato autorius – garsus dailininkas Michailas Fiodorovas.

Buožėnų kaimo bibliotekininkė ir Buožėnų mokyklos-darželio pradinių klasių mokytoja V. Katauskienė visą savaitę kvietė vaikus kartu švęsti Vaikų knygos dieną. Pirmąją dieną vaikai lipdė mėgstamiausią knygos herojų, pasidalino, kodėl būtent šis knygos veikėjas jiems patinka. Bibliotekos parodos lentynoje išsirikiavo katinas Naguotis, Krankas, keli Pigai, Tomas Geitsas, šuo Henrikas, pelytė, Pinokis ir kiti herojai. Kitą dieną vaikai kūrė ir pristatė knygos reklamą „Rekomenduoju perskaityti!“. Išaiškėjo, kad daug gerbėjų turi knygų serijos: R.R. Russel „Prietrankos dienoraštis“, B. Catchpole „Pigas“ , Kestner „Ragana Lilė“ ir L. Pinoch „Tomas Geitsas“.
Renginių ciklą vainikavo varžytuvės „Knygiai 2017“. Keturios komandos grūmėsi 5-iose rungtyse – „Prisistatymas“, „Surask knygą“, „Atspėk, iš kokios mes pasakos“, „Knygų loto“ ir „Lėlių teatras“. Teisėjavo pradinių klasių mokytoja S. Jonušienė ir priešmokyklinio ugdymo auklėtoja J. Dapkuvienė . Surinkusios vienodą balų skaičių laimėjo „Didžiosios Prietrankos“ bei „Grifai Grufai“. Jie buvo apdovanoti knygų skirtukais. Be dovanėlių nepaliko nė vienas – visi renginio dalyviai dalyvavo šventinėje loterijoje.
Džiugu buvo matyti, kaip vaikai kūrė, bendravo, dalijosi įspūdžiais.

Buožėnų filialo bibliotekininkė Asta Zaveckytė