Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka
Skaitytojui

Jaunimo literatūrinių kūrinių konkursas

7kalva


 

Naujienų archyvas

Darbuotojo meniu

Į Pradžią » Naujos knygos » Suaugusiems
 • Parašyta krauju

  Autorius: Chris Carter

  parasyta kraujuSerijinis žudikas, kurio niekas nesustabdys...

   

  Žudikas

  Pavogtas didžiausias jo turtas.

  Dabar jis privalo žūtbūt atgauti tai, kas jam brangiausia.

   

  Mergina

  Andžela Vud norėjo pamokyti vyriškį. Tai tik krepšys, niekuo nesiskiriantis nuo kitų. Tačiau jį atvėrus prasideda baisiausias jos gyvenimo košmaras.

   

  Detektyvas

  Dienoraštis atsiduria ant Roberto Hanterio stalo. Greitai paaiškėja, kad laisvėje siautėja serijinis žudikas. Jei Hanteris jo laiku nesustabdys, mirs dar daugiau žmonių.

  Jei jį perskaitei, privalai mirti.

   

 • Mirtina grėsmė

  Autorius: Peter James

  mirtina gresmeNegailestingas Braitono gangsteris stoja prieš teismą, bet jis padarys viską, kad išeitų į laisvę.

  Blogiu alsuojančiame daugybę apdovanojimų pelniusio rašytojo Peterio Jameso detektyviniame romane vyresnysis detektyvas Rojus Greisas atskleidžia stambią nusikalstamą organizaciją.

  Baigiantis komandiruotei Londono metropolio policijoje, Greisas gauna slaptos informacijos apie gudrų ir galingą narkotikų prekeivių vadeivą, vadovaujantį savo tinklui iš Braitono. O pirmą dieną grįžęs į senąjį darbą jis iškviečiamas į iš pirmo žvilgsnio visiškai beprasmiškos žmogžudystės vietą.

  Tirdamas nužudymą Greisas pamažu artėja prie beširdžio ir negailestingo prekiautojo kvaišalais. Net ir sėdęs į kaltinamųjų suolą, jis vis dar turi galios ir yra pasirengęs pašalinti bet ką, jei tik atimta gyvybė padės jam laisvam išeiti pro teismo duris.

  Tarp prisiekusiųjų sėdi Megė Magelan. Prieš penkerius metus moteris neteko vyro ir sūnaus, ir vienintelė, ką ji turi pasaulyje, yra duktė Lora. Tačiau paskambinęs nepažįstamas vyriškis grasina susidoroti su jos dukra, ir jei Megė nori dar kada nors pamatyti Lorą gyvą, prašymas labai paprastas: ji turi užtikrinti, kad išnagrinėjus bylą prisiekusieji ištars reikiamą žodį. Nekaltas.

  Ar Megė taip pat padarys viską, kad apsaugotų dukterį?

   

 • Gynyba

  Autorius: Steve Cavanagh

  gynybaEdis Flinas buvo sukčius. Vėliau tapo advokatu. Pasirodo, ne toks jau didelis skirtumas.

  Kadaise užsiėmęs sukčiavimu, vėliau dirbęs advokatu, Edis Flinas po katastrofiškos bylos prieš metus nutraukė karjerą ir prisiekė daugiau nebekelti kojos į teismo rūmus. Tačiau dabar jis neturi iš ko rinktis.

  Niujorko rusų mafijos vadeiva, teisiamas dėl nužudymo, pagrobė dešimtmetę Edžio dukterį. Edžiui tenka imtis žudiko bylos, nori to ar ne.

  Pasitelkęs aštrų kaip skustuvas protą ir visas įmanomas gudrybes, apgaulę, talentą bei triukus, Edis turi tik keturiasdešimt aštuonias valandas laimėti abejonių nekeliančioje žmogžudystės byloje. Jeigu šią bylą pralaimės, praras viską.

  Pirmoji sukčiaus biblijos taisyklė: duoti žmonėms, ko jie nori.

 • Gydanti trijulė: trys svarbiausios vaistažolės ir jų stebuklingos gydomosios galios

  Sudarė: Dainora Krasavičiūtė

  gydanti trijulePavargote nuo cheminių medžiagų prisotintų produktų, kurie turi ilgą šalutinių poveikių sąrašą? Ieškote natūralaus ir tvaraus būdo kūnui ir protui gydyti? Natūralūs gamtos vaistai nieko nekainuoja – senoliai visuomet žinojo, o šiuolaikiniai žmonės iš naujo atranda stebuklingas kiaulpienės, dilgėlės ir medetkos gydomąsias galias!

  Knygoje sužinosite apie neįtikėtinas šių trijų vaistažolių, kurios šimtmečius buvo naudojamos įvairiems negalavimams gydyti, savybes. Kiaulpienė, dilgėlė ir medetka – ne tik visiems žinomi augalai, bet ir galingi vaistai, galintys padėti pasiekti optimalią sveikatą ir gerą savijautą.

  Kiaulpienė, vadinama „kepenų toniku“, gali padėti detoksikuoti organizmą, pagerinti virškinimą ir sumažinti uždegimą. Dilgėlė, turinti daug vitaminų ir mineralų, yra natūralus energijos stimuliatorius ir gali padėti palengvinti alergijas, širdies ir kraujotakos sistemos, inkstų, odos ir kitas problemas. O medetkos, pasižyminčios antibakterinėmis ir priešuždegiminėmis savybėmis, būtinos kiekvienoje natūralioje pirmosios pagalbos vaistinėlėje.

  Knygoje rasite 380 receptų, kaip iš šių trijų žolelių pasigaminti tinktūras, ištraukas, nuovirus ir arbatas, kaip naudoti jas, derinant su kitais vaistiniais augalais. Be to, nustebsite, sužinoję, kiek yra puikių būdų paįvairinti jomis kasdienį meniu ir net šventinį stalą.

  Nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens rinkite šiuos augalus, džiaukitės gamta ir naudokitės jos dovanomis!

  Atsisveikinkite su brangiais ir kenksmingais cheminiais produktais ir pasveikinkite su gydomąja kiaulpienių, dilgėlių ir medetkų galia. Pradėkite kelionę optimalios sveikatos ir geros savijautos link jau šiandien!

   

 • Menas nieko neveikti. Kaip išvengti pervargimo, persidirbimo ir jausti gyvenimo pilnatvę

  Autorė: Celeste Headlee

  menas nieko neveiktiMes nuolat karštligiškai dirbame, kad būtume laimingi. Tai kodėl vis tiek esame nelaimingi? Knygoje „Menas nieko neveikti“ apdovanojimus pelniusi žurnalistė Celeste Headlee ragina keisti mąstymą, nustoti ignoruoti savo gerovę, išmokti atidėti darbus ir pradėti gyventi, o ne daryti.
  Nors nuolat ieškome naujų būdų, kaip optimizuoti savo kūno ir proto jėgas, kad pasiektume didžiausią našumą, dirbame ne mažiau, o daugiau, gyvename sunkiau, o ne protingiau, tampame vis labiau vieniši ir apimti nuolatinio nerimo. Stengiamės absoliučiai viską daryti tobulai, tad keliame kartelę vis aukščiau ir aukščiau. Kodėl savo laiką vertiname pagal efektyvumą, o ne prasmę? Kodėl negalime tiesiog pailsėti?
  Keista, bet vidines problemas dažnai sprendžiame išorinėmis priemonėmis. Todėl nieko neišsprendžiame bausdami save dietomis, laikydamiesi griežtų produktyvumo programų ar taikydami naujausias savęs tobulinimo schemas, nes iš tiesų tereikia išmokti skirti laiko sau, nesilaikant griežtos darbotvarkės ir negalvojant apie naudą, ir iš naujo apsibrėžti, kas tikrai mums svarbu.
  Svarbiausia – suprasti, kas daro mus žmonėmis: tai kūrybiškumas, socialiniai ryšiai (Instagram‘as nesiskaito!), gebėjimas mylėti, mąstyti ir džiaugtis. Celeste strategija leis jums atgauti savo gyvenimo kontrolę ir tapti nepriklausomais nuo netikro efektyvumo, tai yra:

  • Išmokti suvokti laiko tėkmę ir įvertinti, kaip jį leidžiate.

  • Liautis lyginti save su kitais.

  • Investuoti į kokybišką laisvalaikį. Išmokti tiesiog panirti į karštą vonią ir klausytis muzikos.

  • Leisti laiką akis į akį su draugais ir šeima.

  Atėjo laikas atgauti savo laisvalaikį ir pakeisti požiūrį, dėl kurio mes visi tampame liūdnesni, sergantys ir mažiau produktyvūs. Grįžkime prie gyvenimo būdo, leidžiančio mums tapti laimingesniems!

   

 • Protarpinis badavimas: ir 12 klaidų, kurių geriau nedaryti

  protarpinis badavimasProtarpinis badavimas – šimtmečiais žinoma praktika, kurios nauda pagaliau buvo ištyrinėta ir pagrįsta mokslo įrodymais.

  Norite pasiekti savo optimalią sveikatą ir fizinės formos piką neatsisakydami mėgstamo maisto ir valandų valandas praleisdami sporto salėje? Pavargote nuo dietų ir mankštos programų, po kurių jaučiatės alkani, išsekę ir nusivylę? Į pagalbą ateina paprasta ir daug pastangų nereikalaujanti metodika, kurios naudą įrodė mokslas.

  Šiame vadove sužinosite viską, ką reikia žinoti apie šį veiksmingą mitybos modelį, įskaitant:

  • Mokslinius duomenis apie protarpinį badavimą ir tai, kaip jis gali pakeisti jūsų kūną, prailginti amžių ir suteikti proto aštrumą.

  • Skirtingus protarpinio badavimo tipus ir kaip išsirinkti Jums tinkamą.

  • Kaip įtraukti protarpinį badavimą į savo gyvenimą ir jo laikytis, kad pasiektumėte ilgalaikių rezultatų.

  • Patarimai ir gudrybės, kaip maksimaliai padidinti protarpinio badavimo naudą, įskaitant valgymo planavimą, fizinius pratimus ir hidrataciją.

  • Dažniausiai pasitaikantys mitai ir klaidingi įsitikinimai apie protarpinį badavimą ir kaip atskirti faktus nuo prasimanymų.

  Nesvarbu, ar norite numesti svorio, padidinti energijos kiekį, ar pagerinti bendrą savijautą, praktiniai patarimai ir ekspertų įžvalgos knygoje „Protarpinis badavimas“ suteiks naudingos informacijos, kuri padės sukurti sveikesnį, laimingesnį ir visavertiškesnį gyvenimą.

   

 • Žarnyno sveikata

  Sudarė: Dainora Gruzdienė

  zarnyno sveikata95 % gyventojų skundžiasi įvairiais virškinimo sutrikimais, bet Jūs neprivalote būti vienu iš jų! Žarnynas – antrosios žmogaus smegenys! Pasirūpinkite jo sveikata – džiaukitės geresne savijauta. Po valgio vargina pilvo pūtimas ir diskomfortas dėl žarnyne besikaupiančių dujų? Kenčiate nuo lėtinių virškinimo sistemos ligų, tokių kaip refliuksas ar žarnyno pralaidumo sindromas? Jei taip, metas perimti žarnyno kontrolę ir susigrąžinti gerą savijautą su „Žarnyno sveikata“.

  Šiame sveikatos vadove pateikiamas holistinis požiūris į virškinimo sveikatos gerinimą, įskaitant praktinius patarimus, kaip skatinti sveiką virškinimą ir pašalinti dažnus sutrikimus.

  Šioje knygoje sužinosite:

  • Apie žarnyno mikrobiomo vaidmenį bendrai sveikatai ir ligų prevencijai.

  • Kaip nustatyti ir spręsti maisto netoleravimo ir jautrumo problemas.

  • Geriausius maisto produktus ir maisto papildus žarnyno sveikatai stiprinti.

  • Sveiką virškinimą palaikančius gyvenimo būdo pokyčius.

  • Apie bendrų virškinimo sutrikimų, tokių kaip refliuksas, dirgliosios žarnos sindromas ir plonojo žarnyno bakterijų išvešėjimo sindromas, valdymo strategijas.

  • Apie žarnyno biomo įtaką smegenų veiklai, imuninei sistemai ir netgi nerimo bei depresijos gydymui.

  Nesvarbu, ar norite įveikti virškinimo sutrikimus, ar tiesiog pagerinti bendrą sveikatą ir savijautą, knygoje rasite viską, ko reikia, kad pradėtumėte kelionę link optimalios žarnyno sveikatos.

   

 • Lopšinė. 4-asis Cillos ir Rolfo Börjlindų romanas

  Autoriai: Cilla ir Rolf Börjlind

  lopsine 1Šis švedų autorių duetas rašo tobulai – įtraukiančiai, kinematografiškai, jų paliečiamos temos – auktualios, tačiau „Lopšinė“ lenkia visus ankstesnius jų romanus. Ketvirtoji serijos knyga apie policininkų duetą Tomą Stiltoną ir Oliviją Rioning nepaliks abejingų – šį kartą kriminalinė istorija suksis apie nelydimus, likimo valiai paliktus pabėgėlių vaikus… Žiaurumas, baimė, netikėtumai ir dusinanti įtampa – tik drąsiausiems. „Lopšinė“ – itin aukštos kokybės detektyvinis šedevras.

  2015 m. ruduo. Švedija, kaip ir daugelis kitų Europos šalių, susiduria su pabėgėlių krize. Stokholmo centrinėje stotyje situacija chaotiška. Daugybė savanorių stengiasi padėti pabėgėliams. Tarp jų ir Olivija Rioning – kai nėra užsiėmusi bylos tyrimu Metės Olseter grupėje, ji dalina maistą pabėgėliams.

  Vieną naktį benamė narkomanė Miurielė Stokholmo miesto viduryje užklumpa verkiančią paauglę Folami. Kartu su pabėgėlių srautu ji viena atvyko iš Nigerijos. Murielė nusprendžia padėti Folami – kartu jos suranda prieglobstį mažame vasarnamyje Lismaro miškuose. Bet ar tikrai miškas saugesnis nei Stokholmo gatvės? Po bjauraus užpuolimo jos nedrįsta pasilikti vasarnamyje ir kreipiasi pagalbos į buvusį policininką Tomą Stiltoną.

  Tuo pat metu Smolande randamas nužudytas berniukas perpjauta gerkle. Komisarės Metės Olseter grupė imasi tirti bylą. Pėdsakai veda į Rumuniją. Komisarė išsiunčia Tomą Stiltoną ir Oliviją Rioning į Bukareštą, kad šie pamėgintų nustatyti berniuko tapatybę, tačiau toks sprendimas pavojingesnis nei bet kuris iš jų galėtų įsivaizduoti. Pradėję rinkti gijas, jie susiduria su šokiruojančiu, žiauriu ir pavojingu planu, tad netrukus jiems patiems ima grėsti mirtinas pavojus…

   

 • Moteris iš Kairo

  Autorius: Dejan Tiago Stanković

  moteris is kairoKas mes esame šiame pasaulyje? Kiek šansų turime prieš kismetą – tai, ką arabai vadina likimu? Ar galime pabėgti nuo savęs? Paskutinį žodį tars Jis.

  Saloje Nilo viduryje, pačioje Kairo širdyje daugybę metų veikė antikvarinė parduotuvė, tarsi koks Ali Babos urvas pilna įvairiausių lobių. Kaip tik į šią parduotuvę ir užklysta Arna, kuri neseniai apsigyveno Zamaleke, prabangiame salos kvartale. Šis vizitas pakeičia jos gyvenimą ir likimą. Parduotuvės savininkas, egiptologas Kostas, pasiūlo jai padėjėjos darbą ir tampa ne tik Arnos mokytoju, bet ir draugu. Dirbdama su Kostu Arna ne tik supranta, kad būti moterimi Rytuose nėra lengva, atranda ne tik verslo paslaptis, bet ir istorijas, kurias apie juos turėjusius žmones slepia daiktai.

  Tačiau kai kurių žmonių paslaptys išaiškės tik tada, kai kismetas nuspręs įsikišti į jų gyvenimą, ir kils klausimas – ar vienas žmogus gali ir kaip gerai iš tiesų pažinti kitą žmogų?

  Moteris iš Kairo“ – istorija, kurioje daugybe aukso gijų tarsi subtiliame ir prabangiame nėrinyje susipina kasdienybė ir pomirtinis gyvenimas, meilė ir žmogžudystė… Nuostabus pasakojimas darosi vis labiau gundantis ir įtraukiantis į su niekuo nepalyginamą Egipto dvasią.

  Egiptą galite mylėti arba jo neapkęsti. Su šia knyga pamatysite piramides, pajusite sunkų Nilo kvapą, datulių skonį šokolade, dykumos karštį. Leisitės į prisiminimų žaidimą, kurį vis dažniau priverčia žaisti bėgantis laikas. O kai užversite paskutinį puslapį ir nenoromis atsisveikinsite su šios išskirtinės istorijos herojais, dar ilgai ant odos jausite dykumos smėlio dulkes…

   

 • Postsovietinis tranzitas: nuo Sovietų Sąjungos žlugimo iki karo Ukrainoje

  Autorė: Rasa Čepaitienė

  post sovietinis tranzitasPerfrazuojant populiarų posakį, žmogų iš Sovietų Sąjungos ištraukti galima, bet Sovietų Sąjungą iš kai kurių žmonių – sunkiau. Kultūros istorikės, profesorės Rasos Čepaitienės knyga „Post-sovietinis tranzitas“ – unikalus, kartais nejaukus, bet 100 % autentiškas žvilgsnis ir kelionė per buvusias Sovietų Sąjungos respublikas. Tai – mūsų visų istorija, kurią daugelis nori pamiršti, dalis – slapta ilgisi, bet ji neišvengiamai įtakoja ne tik mūsų, bet ir visos Europos gyvenimą.

  Žlugus Sovietų Sąjungai, Viktoro Cojaus daina „Permainų!“ išreiškė didžiosios visuomenės dalies puoselėtą išsilaisvinimo iš totalitarizmo ir normalaus gyvenimo troškimą. Tačiau rusiškas žodis «перемена/ы» reiškia ir „pertrauką“. Po daugiau nei trisdešimties metų atrodo, kad šios, kartais išties radikalios, permainos ne visuomet buvo tokios, kokių tuomet norėta. Ar sovietinis žmogus išnyko kartu su jį kūrusiu režimu, o gal jį pergyveno? Ar postsovietinės visuomenės išties išmoko gyvenimo sovietmečiu pamokas ir užbaigė desovietizaciją? Vargu, nes pertrauka tarp sovietinio ir naujųjų autoritarizmų ne vienoje šalyje buvo, deja, tokia trumpa…

  Kas, kaip ir kokiais tikslais šiandien išnaudoja „sovietinį palikimą“, kuris įgauna pačius įvairiausius ir prieštaringiausius pavidalus? Ar kurie nors iš tuomet sukurtų sovietinės kultūros atributų gali būti vertintini ir saugotini, o gal viską geriau išmesti į istorijos šiukšlyną kaip nežmoniškos santvarkos, tik veidmainingai besidangsčiusios humanistiniais sumetimais, liudijimą?

   

 • Sukrėtimas

  Autorė: Auður Jónsdóttir

  sukretimasKur yra ribos tarp faktų ir fikcijos, tikrovės ir vaizduotės persmelktų prisiminimų? Ką daryti, jei privalai prisiminti, bet atmintis tave išduoda? Ko griebtis, jei dėl to kyla pavojus tavo vaikui? Stingdančios įtampos kupinas detektyvo siužetas Islandijos literatūros premiją pelniusios autorės Auður Jónsdóttir romane „Sukrėtimas“.

  Paskutinis dalykas, kurį ji prisimena – pravažiuojantis dviaukštis autobusas, tačiau jo niekas kitas nematė. Ar Ivaras, jos trimetis sūnus, vijosi tą autobusą? Ši mintis jos burną pripildo kraujo skonio…

  Patyrusi stiprų epilepsijos priepuolį, Saga prabunda prisimindama tik keletą savo gyvenimo nuotrupų, kurios labiau kelia nerimą ir daugybę klausimų, nei ramina. Kur jos sūnus, juk jis buvo su ja tuomet, kai ją ištiko priepuolis? Kodėl ji išsiskyrė su vyru? Dėl kokių priežasčių staiga dingo jos motina? Už ką ant jos taip pyksta sesuo? O dar ta didžiulė puokštė baltų rožių, kurios puikiai tiktų laidotuvėms… Bet juk niekas nemirė?

  Siaubas, neviltis ir klaustrofobiška vidinė panika tampa Sagos nuolatiniais palydovais siekiant vėl kontroliuoti gyvenimą, kurio ji negali prisiminti. Tačiau viena ji suvokia puikiai – jei aplinkiniams paaiškės jos atminties praradimo mastas, jos sūnui iškils didelis pavojus.

  Į pagalbą pasitelkusi kaimynę, kuria pasitiki, kruopščiai rinkdama atmintyje iškylančių praeities detalių nuotrupas, Saga pamažu leidžiasi klaidžiais prisiminimų takais. Ir netrukus ima abejoti, ar iš tiesų pažįsta savo artimuosius… ir net pačią save.

  Kaip įminti paslaptį, jeigu nuožmiausias priešas slepiasi tavo galvoje?

   

 • Lelijos paslaptis

  Autorė: Andrėja

  Lelijos paslaptis virselis obuolys LT 01Kai kurie papuošalai gali pakeisti gyvenimą. Ypač kai jie dovanojami paslaptingo vyro, turinčio ypatingų ketinimų…

  Lieuviškų bestselerių autorė Andrėja sugrįžta su paslapčių ir britų aukštuomenės intrigų kupinu meilės romanu „Lelijos paslaptis“.

  Dizaino studijos Vilniuje bendrasavininkė Lėja, įgyvendinusi itin didelį ir pelningą užsakymą, išvyksta į Londoną aplankyti sesers. Sėkmingai modelio karjeros laiptais kopianti Geida tarsi žuvis vandenyje nardo pačioje Anglijos aukštuomenės grietinėlėje. Būriai gerbėjų seka kiekvieną jos žingsnį, o dovanos nebedaro įspūdžio. Vieną tokių dovanų, lelijos formos sagę, ji paskolina seseriai, su kuria ketina apsilankyti didžiuliame pokylyje.

  Gražuolė Lėja iš karto patraukia ne tik visos Londono aukštuomenės bei žiniasklaidos dėmesį, bet ir vieno nuošaliau stovinčio vyro. Išskirtinio grožio senovinė sagė taip pat prikausto žvilgsnius. Ir kai ką simbolizuoja. Kai ką labai svarbaus. Apie tai papasakoti gali tik jis, Rotvudo hercogas Maiklas. Sagė priklauso jam, ir jis įsitikinęs, kad ja pasipuošusi mergina – ypatinga. Jis nepaleis jos iš akių, kad ir kiek jam tai kainuotų…

  Pažadėjęs atskleisti, kodėl papuošalas toks svarbus, Maiklas primygtinai kviečia Lėją į Rotvudo pilį. Nors mergina mėgina priešintis, bet vyro įtikinėjimai ir smalsumas nugali. Šiaip ar taip, Maiklas itin žavus vyras… Tik ar neišgąsdins Lėjos senos paslaptys, protėvių prakeiksmai ir naujų bičiulių intrigos? O gal Maiklo ketinimai nėra tokie, kokie atrodė iš pradžių?

   

 • Garmėjimas

  Autorė: Diana Latvė

  garmejimas 1698 metai – Lietuvos valstybingumo byrėjimo pradžia. Laikas, kai negali likimo pakreipti norima linkme: antroji švedų invazija ir karas dėl „mare nostrum“ Baltijoje, bajorų kivirčai, intrigos, magnatų kova dėl galios ir asmeninės naudos griauna Respubliką. Paprastam žmogui karas neleidžia rinktis – žlunga moralė, garma velniop likimai – visi priklausomi nuo karo aplinkybių.

  Šios griūties fone romano herojui tenka taikytis prie byrančio gyvenimo, priimti nuopuolį, bejėgystę. „Kartais atrodo, kad pusė manęs visada eina priekyje ir nežino, ką veikia antroji pusė, kuri vejasi ir niekaip neįstengia pavyti. Kuri šį kartą suklydo, kai metė akmenį į vandenį? Paviršius suraibuliavo ir aš suklupau, apakęs nuo savo poelgių atspindžio.“

  Laikas kabinasi savo uodegos ir nuolat grįžta į praeitį. Senovės mūšių atgarsiai, knygos puslapiuose turėję likti priminimu apie absoliutaus blogio nenugalimumą, šiandien virto realybe. Garmėjimo istorija kartojasi dabartyje. Diana Latvė

   

 • Kalinė

  Autorė: B. A. Paris

  kalineAmelija, Paryžiuje anksti netekusi tėvų, o vėliau persikrausčiusi į Londoną ir pradėjusi savarankišką gyvenimo kelią, išmoko išlikti atšiauriomis sąlygomis. Londone ji įsidarbina madingo žurnalo redakcijoje. Čia susipažįsta su gražuoliu Nedu Hotorpu, milijardieriaus filantropo sūnumi. Ir galop sutinka už jo ištekėti.

  Tačiau kartą Amelija pabunda akloje tamsoje. Kur ji atsidūrė? Kas ją pagrobė? Ir kodėl ji, kalinama, jaučiasi saugesnė, nei būdama su savo vyru?

  Kalinė“ – tai sukrečianti nepakankamai įvertintos Pelenės istorija. Trapi išgyvenusioji ryžtasi mesti iššūkį piktybiškam galingųjų pasaulio teisuoliškumui.

   

 • Nenuobodaus gyvenimo mozaika

  Autorius: Česlovas Juršėnas

  nenuobodaus gyvenimo mozaikaGana pasakyti Česlovas Juršėnas, ir tuoj prisiminsime jo nuveiktus darbus, pareigas, titulus, prisiminsime veidą iš TV ekranų, paskaitas ir knygas.

  Ši knyga – žymaus politiko ir žurnalisto atsiminimai, įspūdžiai, apmąstymai. Aprėpiantys biografiją, dalyvavimą sprendžiant Lietuvai svarbius reikalus, piešiantys gyvenimo ir veiklos kelyje sutiktus žmones. Pasakojimai gyvi, nuotaikingi, ironiški, autoironiški ir kartu – fiksuojantys įvykių tikrumą. Liudijimai išliekamosios vertės.

  Skaitydami nenuobodžiausime.

  Stovėjo prieš tankus, o nepastovi prieš Juršėną.“ Vytautas Landsbergis.

   

 
Savanoris bibliotekoje