Į Pradžią » Naujos knygos » Suaugusiems » Štaineris. Kantrus kūnas

Štaineris. Kantrus kūnas

Autorius: Willi Heinrich

staineris kantrus kunasRusijos kampanija, 1943-ieji, Kubanės placdarmas. Karas jau pralaimėtas, tačiau vokiečių kareiviai toliau įnirtingai kaunasi kruvinuose gynybiniuose mūšiuose.

Romane realistiškai ir atvirai vaizduojamos visas iliuzijas praradusių kareivių žūtbūtinės pastangos išlikti gyviems nuožmiuose karo verpetuose. Aprašomi įvykiai paremti autoriaus išgyvenimais Rytų fronte Antrojo pasaulinio karo metais.

Willis Heinrichas karo metais tarnavo 101-osios jėgerių divizijos 228-ajame jėgerių pulke. Divizija visą laiką kovojo Rytų fronte ir patyrė 700 procentų nuostolių. Pats autorius buvo sužeistas penkis kartus. 1977 m. amerikiečių režisierius Samas Peckingah šio romano motyvais sukūrė garsų kinofilmą „Geležinis kryžius“ (Cross of Iron).