Į Pradžią » Naujos knygos » Suaugusiems » Madam ir karas. 1939–1940 metų reportažai iš Vakarų Europos

Madam ir karas. 1939–1940 metų reportažai iš Vakarų Europos

Autorė: Liūnė Janušytė

madam ir karasDancigas–Prancūzija–Belgija–Liuksemburgas.

Paskutinės taikos dienos ir pirmieji Antrojo pasaulinio karo mėnesiai Vakarų Europoje, laikmetis, amžininkų pramintas „keistuoju karu“.

Nauja realybė, kur blėsta taikos meto kasdienybė ir ją keičia nauja gyvensena su oro pavojaus sirenomis, nerimu dėl į karą išėjusių vyrų, tamsoje paskendusiais didmiesčiais.

Tai ir dar daug kas – bohemišku elgesiu tarpukario Lietuvoje garsėjusios kandžios rašytojos Liūnės Janušytės reportažuose ir straipsniuose iš Vakarų Europos, skelbtuose spaudoje 1939-jų pabaigoje–1940-jų sausį, nuspalvintuose jai būdingo ironiško stiliaus.

Sykiu tai ir moteriškas žvilgsnis į virš Europos pakibusį pasaulinio karo debesį, bene vienintelis toks lietuvių literatūroje.