Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka

Logo 400x163

krastieciu galerija su ep

Kraštiečių galerija

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Skaitytojui

Jaunimo literatūrinių kūrinių konkursas

7kalva


 

Naujienų archyvas

Darbuotojo meniu

SUSITIKIMAS SU POETE GENOVAITE GUSTYTE

„... įrėminti erdvėj, įkalinti laike vis repetuojam Amžinybės šokį...“ Tai mintys iš  mūsų kraštietės Genovaitės Gustytės – poetės, aktorės, režisierės – antrosios knygos „Septynios esatys“. Lapkričio 9 d. bibliotekoje vyko nuoširdus poezijos gerbėjų susitikimas su poete ir jos knygos sutiktuvės.

Žavėjo įtaigus viešnios pasakojimas apie gyvenimą, kūrybą, tikrumą ir ieškojimus... Daug gražių žodžių apie kūrėją išsakė žurnalistė Irmina Pryvalova, leidyklos „Andrena“ vadovė Nijolė Petrošienė. Jautriais muzikos garsais ir dainomis vakarą sušildė VDU Muzikos akademijos klasikinio dainavimo trečiojo kurso studentė Greta Karalienė ir muzikos pedagogė, vargonininkė, sakralinio ansamblio „Glorija vadovė Gintarė Brazinskienė.

Kraštietei dėkojo bibliotekos vadovė Vida Urnikienė, į susitikimą atvykę poetės kraštiečiai, giminaičiai, gerbėjai.

G. Gustytė gimė Žemaitijoje, Telšių rajone, Mildagės kaime. Baigusi Luokės vidurinę mokyklą, įstojo į Juozo Miltinio aktorių paruošimo studiją (prie Panevėžio dramos teatro). „Mama nieku gyvu nesutiko, kad nesirenku „normalios“ profesijos, nes mokiausi labai gerai, galėjau įstoti bet kur. Bet man reikėjo tik į teatrą, tik į Panevėžio – pas legendinį Juozą Miltinį. Ir išvažiavau į Miltinio studiją, tiesiog pabėgau iš namų... Nebuvo lengva... Bet Avinas (toks mano Zodiako ženklas) turi išgyventi ir sunkiomis sąlygomis. Ko tik nepadarai dėl svajonės!.. Nesigailiu – Mokytojo Miltinio pamokos buvo neįkainojamos ir išliko visam gyvenimui.“

Vėliau studijavo Jaroslavlio valstybiniame teatro institute aktorinį meną ir teatro režisūrą, įgydama lėlių teatro artisto ir lėlių teatro režisieriaus kvalifikacijas.

Pakviesta Panevėžio lėlių vežimo teatro įkūrėjo ir vadovo Antano Markuckio, dirbo aktore ir režisiere Lėlių vežimo teatre. Šiame teatre sukurti monospektakliai su lėlėmis: „Laimingasis princas“ ir „Teisybės paukštė“.

Panevėžyje teatro buvo daug. Bet ilgainiui talentingam ir įvairiapusiam žmogui pabosta tradicinis teatras. Genovaitė suprato, kad reikia paieškoti saviraiškai naujų erdvių. Kėdainiai pasirodė tam tinkama vieta.

Nuo 2006 m. Kėdainių kultūros centre vadovavo Vaikų ir jaunimo teatro studijai „Polėkis“ (studija gyvavo trylika metų). Tais pačiais metais už aktyvią kūrybinę veiklą Genovaitei Gustytei LR kultūros ministro J. Jučo įsakymu suteiktas Meno kūrėjo statusas.

Nuo 2007 m. G. Gustytė yra Kėdainių kultūros centro direktorės pavaduotoja kultūrinei veiklai. 2014 m. ji pelnė Kėdainių rajono savivaldybės apdovanojimų konkurso „Kultūros versmė“ nominaciją „Metų kultūros darbuotoja“.

O 2018 metais Genovaitė Gustytė – aktorė, režisierė, poetė, Kėdainių kultūros centro direktoriaus pavaduotoja kultūrinei veiklai, vaikų ir jaunimo teatro studijos „Polėkis“ vadovė – tapo Kėdainių krašto kultūros 31-ąja laureate.

Nors poezijai ir kūrybai laiko lieka mažai, bet poetės lentynoje jau yra pirmoji kregždė – eilėraščių knygelė „Nelaimėliui broliui“.

Daug tvirčiau suręsta ir brandesnė – antroji G. Gustytės knyga „Septynios esatys“. Tai daugelio metų kruopštaus darbo literatūrinis vaisius. Kodėl toks pavadinimas? Knygą sudaro septyni skyriai, o juos sieja tikrumas, autorės apmąstymų procesas, siekimas paaiškinti svarbiausius būties klausimus: kas yra gyvenimas, ką galima pažinti, kas yra tiesa, laimė, laisvė, harmonija?

Dėkojame mielai poetei už Telšių ir Luokės bibliotekoms dovanotas naująsias knygas.

 

 

 

 

 

Daugiau nuotraukų:

https://www.facebook.com/kpbiblioteka/posts/428211949517231

 

 

 

 

 
Savanoris bibliotekoje