DOVANOS BIBLIOTEKAI – KNYGOS!

* Dailininkas, fotografas, leidėjas Vladislavas Rimantas Dichavičius bibliotekai padovanojo knygą „Giminės istorija. Dichavičių, Gruzdžių, Semenavičių prisiminimai ir atradimai“. Leidėjas mums rašo: „Gerbiamieji, siunčiu Jums knygą, kuri skirta ne plačiajam skaitytojų ratui, tačiau tikiu, kad ji bus įdomi istorikams ir besidomintiems mūsų krašto paliktais ženklais. Kitas šios knygos leidimas artimiausiu metu nenumatytas. Jos tiražas – tik 50 egzempliorių. Norintieji plačiau pasidomėti knygos gale ras nuorodą internetinei paieškai svetainėje geni.com“

* Kaunietė Birutė Pakėnaitė bibliotekai padovanojo savo knygų „Buvo taip“, „Seni naujieji laikai“ ir atsiuntė kuo geriausių linkėjimų mūsų kolektyvui!

* Lietuvos kurčiųjų draugija pastaraisiais metais vykdė Lietuvos kultūros tarybos finansuojamą projektą „Lietuvių gestų kalbos literatūros kūrinių leidinio parengimas ir leidyba“. Projekto rezultatas – spausdintas leidinys, kurį sudaro glausta įžanga apie lietuvių gestų kalbos literatūrą ir jos dalį – poezijos raišką. Leidinio priedas – USB laikmena, kurioje įrašyta 12 lietuvių gestų kalbos poezijos kūrinių. Leidinyje taip pat parengti meniniai kūrinių aprašai, supažindinantys su kūrinių turiniu.

Kadangi kurčiųjų poezijos leidinys skirtas tiek kurtiesiems, tiek girdintiems, jis išleistas spausdintine versija, o tekstas išverstas į lietuvių gestų kalbą ir, pritaikant QR kodus, integruotas į rašytinio leidinio turinį.

Siekdama skatinti kurčiųjų meninės raiškos sklaidą, supažindinti visuomenę su autentiškais Lietuvos kurčiųjų literatūros kūriniais, Lietuvos kurčiųjų draugija bibliotekai padovanojo keturis leidinius „12 skrydžių per gyvenimą“.

Dėkojame už dovanotas knygas!