SKAITYMO SKATINIMO PATIRTYS LENKIJOJE IR ČEKIJOJE

Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos Informacinių išteklių formavimo skyriaus vedėja Edita Jonušienė liepos 3–7 dienomis dalyvavo edukacinėje išvykoje-seminare „Įkvepiančios skaitymo skatinimo patirtys Čekijoje ir Lenkijoje keliaujantiems mokyklų bibliotekininkams“ (pagal kvalifikacijos tobulinimo programą „Mokyklos ir kultūros įstaigos bendradarbiavimas ugdant moksleivių skaitymo gebėjimus: Lenkijos ir Čekijos patirtis“).

Patobulintos knygų populiarinimo ir skaitymo skatinimo strategijos bei mokymo proceso valdymo kompetencijos.

Aplankytas Vroclavas – vienas seniausių ir gražiausių Lenkijos miestų, Čekijos Adršpachų gamtos draustinis, nacionalinė biblioteka „Klementinum“ (ši barokinė biblioteka – viena gražiausių pasaulyje), Prahos senamiestis, moderni Technikos universiteto biblioteka, Mala Strana miestas, kuriame yra Parlamento ir Seimo rūmai, šv. Mikalojaus katedra, grįžtant Vroclave – Japoniškas sodas.

Kelionės metu Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų literatūros centro vyriausioji tyrėja Eglė Baliutavičiūtė pristatė Lenkijos ir Čekijos vaikų literatūrą, žymiausius jos atstovus, kūrybinius skaitymo skatinimo metodus.