LIETUVOS BIBLIOTEKININKŲ DRAUGIJOS SUVAŽIAVIMAS

Rugsėjo 13 d. Šakių viešojoje bibliotekoje vyko Lietuvos bibliotekininkų draugijos (LBD) skyrių pirmininkų ir Lietuvos bibliotekininkų draugijos Tarybos narių susirinkimas.

Telšių skyriui atstovavo Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos vadovė Vida Urnikienė.

Pavasarį vykusio LBD ataskaitinio-rinkiminio susirinkimo metu išrinkta nauja Taryba ir jos pirmininkė – Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos direktorė Laura Juchnevič. Į LBD tarybą buvo išrinkta Šakių viešosios bibliotekos direktorė Kristina Lebedžinskienė.

Pirmojo naujosios LBD Tarybos posėdžio metu priimtas sprendimas LBD skyrių pirmininkų ir Tarybos narių susirinkimą organizuoti Šakiuose. Iš viso LBD turi 78 skyrius, apie 2000 narių.

Į Šakių viešąją biblioteką susirinkusius svečius sveikino LBD pirmininkė Laura Juchnevič ir Šakių rajono savivaldybės meras Raimondas Januševičius.

Po sveikinimų suvažiavimo dalyviams pristatyta holograma „Kudirka+Jablonskis. Atgimę hologramose“, kurioje dvi iškilios Lietuvos asmenybės kalbasi apie XIX a. ir XX a. aktualijas.

Po pagrindinės LBD suvažiavimo dalies svečių laukė kultūrinė-pažintinė ekskursija, sekant Šakių viešosios bibliotekos įgyvendinto projekto „Įamžinti laike“ bronzos pėdutėmis bei klausantis J. Vailokaičio ir S. Banaičio balsais kalbančių išmaniųjų suoliukų.

Svečiai gėrėjosi miestu, džiaugėsi bibliotekos įgyvendintais projektais, o išvykdami dėkojo už šiltą priėmimą.

Šakių viešosios bibliotekos ir Telšių r. sav. Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos inf.

Nuotraukų autoriai: Inga Matulevičiūtė-Rutkauskienė, Kristina Lebedžinskienė.