SUAUGUSIŲJŲ MOKYMOSI SAVAITĖS SUTIKTUVIŲ KONFERENCIJA

Lapkričio 17 d. Klaipėdos valstybinės kolegijos Technologijų fakultete vyko 2023 m. suaugusiųjų mokymosi savaitės „Mokymosi tinklai“ sutiktuvių konferencija, kurioje su grupe telšiškių dalyvavo ir Telšių Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos darbuotojos. Į konferenciją kvietė Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacija, Švietimo mainų paramos fondas, Klaipėdos universitetas, Klaipėdos valstybinė kolegija, Klaipėdos miesto pedagogų švietimo ir kultūros centras.

Susitikimo tikslas – mokytis būti atviram, pažinti, ko nepažįsti ar nežinai, puoselėti suaugusiųjų mokymosi idėjas, atskleisti mokymosi teikiamas galimybes, naudą ir džiaugsmą.

Konferencijos dalyviams perskaitytas Klaipėdos miesto savivaldybės mero Arvydo Vaitkaus sveikinimas. Turiningo susitikimo visiems linkėjo Klaipėdos valstybinės kolegijos direktorius Remigijus Kinderis, Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacijos prezidentė Inga Jagelavičiūtė.

Konferencijos dalyviai mokėsi... rišti jūrinius mazgus! O jiems padėjo Klaipėdos jūrų kadetų mokyklos auklėtiniai ir jų vadovas.

Pranešimą „Klaipėdos universiteto mokslininkų tyrimai ir atradimai Arktyje“ skaitė prof. dr. Sergej Olenin, Klaipėdos universiteto akademikas, mokslininkas, ekspedicijos Arktyje vadovas.

Paskelbtas ir apdovanotas „Epale“ metų andragogas, pagerbti 2023 m. andragogo ir projektų konkurso laureatai.

Projektų konkurso „Mokymasis kuriant tinklus“ diplomu pagerbtas TELŠIŲ ŠVIETIMO CENTRAS – už nuoširdų darbą buriant bendruomenę mokymuisi ir projektą „Lingoudami muokiem i muokiemies“.

Įteiktos padėkos aktyviausiems asociacijos skyrių nariams. Tarp jų – Telšių švietimo centro metodininkė, neformaliojo suaugusiųjų švietimo koordinatorė, 2023 metų Andragogo konkurso nominantė NIJOLĖ VAIČEKAUSKĖ. Jai padėkota už Telšių rajono neformalųjį suaugusiųjų švietėjų būrimą bendroms veikloms ir mokymuisi, originalias ir inovatyvias iniciatyvas bei idėjas įgyvendinant mokymosi visą gyvenimą strategiją.

2003 metų andragogė – dr. Edita Trečiokienė, Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademijos Profesinio tobulinimo instituto docentė.

Po pietų vyko aktyvios mokymosi veiklos pasirinktinai: biologinis amžius ir sveikata; gracija atrakcija kartu šokio ritmu; pažintis su Kuršių nerijos nacionalinio parko gamtos mokykla; streso mažinimas Mindfulness praktikų pagalba; svečiuose pas visažistą.

Lapkričio 20–24 d. Lietuvoje vyks MOKYMOSI šventė – 24-oji suaugusiųjų mokymosi savaitė „Mokymosi tinklai“.

Užmeskime mokymosi tinklus naujoms patirtims ir atradimams!