Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešoji bibliotekadaiktu bibl

krastieciu galerija su ep

Kraštiečių galerija

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Skaitytojui

Jaunimo literatūrinių kūrinių konkursas

7kalva


 

Naujienų archyvas

Darbuotojo meniu

SUSITIKIMAS SU RAŠYTOJA EVA TOMBAK

Gruodžio 14 d. Telšių Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje vyko EVOS TOMBAK knygos „Popietės laikas: mitai ir tiesa apie senatvę“ pristatymas. Tai žurnalistė, rašytoja, jogos ir emocinio rašymo mokytoja, praeityje – žurnalų „Ieva“ ir „Cosmopolitan“ leidėja bei vyriausioji redaktorė. Šiandien – jau devynių knygų autorė!

Naujoji knyga, pasirodžiusi gruodžio pradžioje, ne tik apie mitus, kuriuos autorė mėgina išmistinti. Pagrindinis knygos taikinys – senėjimo diskriminacija, visuomenės požiūris, kurį atėjo laikas keisti, nes jau labai netrukus, vos po 20 metų, kas ketvirtas pasaulio gyventojas bus pensinio amžiaus.

Pasak rašytojos, „mes norime gyventi ilgai, bet nenorime atsidurti popietės laike, kaip Carlas Gustavas Jungas vadina senatvę. Senatvė gąsdina, nes liudija, kad gyvenimas yra baigtinis, ir su tuo sunku tapatintis, ypač kai esame jauni. Iš baimės puolame į kraštutinumus: vieni garbų amžių sieja su bejėgiškumu ir pralaimėjimu, kiti sako, kad tai aukso amžius – nebereikia atlikti socialinių vaidmenų, pagaliau galima gyventi dėl savęs.

Mirti žmogus bijo iš prigimties, o štai senėjimo baimė – tai kultūros suformuotas požiūris. Aš jo nepriimu. Man popietės laikas – tai gyvenimo kūrinio koda. Ilga baigiamoji dalis ir kartu kulminacija. Pabaiga svarbesnė nei pradžia, nes pradžia laikina, o pabaiga – amžina. Šia knyga noriu įkvėpti suvokti, kad finišas turi būti skambus, prasmingas, įsimenantis. Ir kad pabaigos (nežinau, gera tai ar liūdna žinia) neįmanoma suvaidinti. Užkopsime į pabaigą ar jos link nusirisime, priklauso nuo to, kokie esame. Ties finišu nėra kada filosofuoti, ar atitinkame standartą.“

Šios ir kitos gyvenimiškos temos prieššventiniu apmąstymų laikotarpiu buvo gvildenamos pokalbio metu. Muzikiniais intarpais jį pagyvino Viešvėnų kultūros centro meno vadovės Valdos Valužienės dainos.

Rašytojai Evai Tombak dėkojo bibliotekos vadovė Vida Urnikienė, menininkės Aušra Sirutienė ir Jurga Stulpinienė, bibliotekininkė Rasa Stanevičiūtė ir, žinoma, gerbėjos.

Gausus dalyvių skaičius, gera nuotaika, šypsenos ir spindinčios akys dar kartą įrodė, kad žmonėms reikalingas bendravimas, ypač sulaukus „popietės laiko“.

 

 

 

 

 

 

 

Daugiau nuotraukų:

https://www.facebook.com/media/set?vanity=kpbiblioteka&set=a.665193399152417

 

 

 

 
Savanoris bibliotekoje