ĮGYVENDINTAS PROJEKTAS „PABĖGĖLIŲ IŠ UKRAINOS PRIĖMIMAS IR ANKSTYVA INTEGRACIJA“

Įgyvendintas projektas „Pabėgėlių iš Ukrainos priėmimas ir ankstyva integracija“.

Vasario 26 d. Telšių Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka įvyko projekto „Pabėgėlių iš Ukrainos priėmimas ir ankstyva integracija“ baigiamasis renginys. Projekto vykdytojas – Telšių švietimo centras. Renginio dalyviai – ukrainiečiai, gyvenantys Telšių rajono savivaldybėje, dalyvavę projekto veikose ir Telšių rajono neformaliojo suaugusiųjų švietimo teikėjai.

Telšių švietimo centro metodininkė N. Vaičekauskė pristatė projekto veiklas, kurios vyko nuo 2023 m. birželio iki 2024 m. kovo mėn.

Dauguma jų skirtos suaugusiųjų ukrainiečių bendruomenei - edukacinės programos apie lietuvių, žemaičių istoriją, kultūrą, tradicijas bei šventes. Vyko intensyvūs lietuvių kalbos mokymai A1.1, A1.2 ir A2.1 lygiais. Visose programose dalyvavo apie 50 ukrainiečių.

Renginyje lietuvių kalbos mokymų vadovė V.Juknevičienė pristatė mokymų A2.1 lygio dalyvių projekto „Telšiai per objektyvą" darbus.

Renginio programą papuošė Telšių meno mokykla suaugusiųjų skyriaus akordeono klasės mokinių ir jų mokytojos Ramintos Šukytės atliekama muzika. Fortepijonu grojo šios mokyklos suaugusiųjų skyriaus fortepijono klasės mokinė-ukrainietė Tetiana Ishkhanishvili.

Pažintis su mūsų istorija, kultūra, tradicijomis, lietuvių kalbos žinios, padės ukrainiečiams lengviau integruotis į mūsų bendruomenę. Telšių rajono suaugusiųjų švietėjai turi ką pasiūlyti į mūsų rajoną atvykusiems ukrainiečiams. Apie tai pasakojo jų atstovai iš:

Telšių trečiojo amžiaus universitetas / TTAU

Telšių socialinių paslaugų centras Globos skyriaus

Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai Telšių filialo

Telšių meno mokykla

Telšių Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka Ypatingas ačiū už galimybę pakviesti projekto dalyvius į baigiamąjį renginį.

Mūsų draugams ukrainiečiams mūsų bendrystė - labai svarbi.