„ŽEMAIČIŲ ŽEMĖ“ 2024 M. Nr. 4

Džiaugiamės šį kartą galėdami naujausiame el. žurnalo „Žemaičių žemė“ numeryje (adresas: https://byt.lt/lhPA0 ), kuris paskelbtas intereto svetainėje „Žemaičų žemė“ www.zemaitiuzeme.lt , aktualizuoti žinią, jog Antuano de Sent Egziuperi „Mažąjį princą“ jau turime galimybę skaityti ir žemaitiškai, kad šiemet vienas aktyviausių Žemaitijos kultūros žmonių – Povilas Šverebas apdovanotas Gabrielės Petkevičaitės-Bitės medaliu „Tarnaukite Lietuvai“. Šiame leidinyje rasite ir žemaitiškos Edvardo Rudžio kūrybos, straipsnį apie pagrindinių ekspozicijų atidarymui po pastatų renovavimo besiruošiantį Žemaičių muziejų „Alka“ Telšiuose ir nemažai kitų publikcijų.

Skaitykite, bendrinkite, rašykite mums.

LEIDINIO TURINYS:

2–7 Donata Kazlauskienė. „Šiemet Žemaičių muziejus „Alka“ lankytojus pakvies į renovuotuose pastatuose įrengtas naujas ekspozicijas“

8 „Medalis „Tarnaukite Lietuvai“ – knygų apie Žemaitiją autoriui, sudarytojui, spaudos bendradarbiui Povilui Šverebui“

8–10 Donata Kazlauskienė. „Povilas – unikali asmenybė, išsiskirianti ypatinga erudicija, plačiu akiračiu, profesionalumu“

10–13 Juozas Vyšniauskas. „Lyja lietus...“

14–16 Kazimieras Prušinskas. „Du Žemaitijos ąžuolai“

17 Gintautas Čižiūnas. „Narutavičų giminės genealogija“

18–21 Kazimieras Prušinskas. „Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras Stanislovas Narutavičius (1862–1932)“

22–27 Kazimieras Prušinskas. „Telšiuose savo gyvenimo kelią pradėjęs Lenkijos prezidentas Gabrielius Narutavičius“

28–31 Jurgita Žemaitytė. „Fizikui, akademikui, daugiaelektronių atomų teorijos kūrėjui Adolfui Juciui – 120“

32–44 Juozas Mickevičius: „Akademikas mylėjo ir tyrinėjo gimtąją Žemaitiją“

45–48 Donatas Tytuva. „2024-ieji – Lietuvių dainų švenčių šimtmečio metai“